Renault má obavy, aby Simon nezneužil u PURE své znalosti z FIA

Přestup Gillesa Simona z FIA k výrobci motorů PURE nenechává v klidu Renault. Simon měl totiž u federace přístup k tajným datům všech výrobců motorů formule 1.
Renault má obavy, aby Simon nezneužil u PURE své znalosti z FIA

Simon dlouho pracoval pro Ferrari, ale poslední rok a půl ho zaměstnávala FIA. Francouzský specialista na pohony se tak v rámci své práce pro automobilovou federaci dostal ke konstrukčním datům všech výrobců motorů, kteří soutěží ve formuli 1. A teď přestoupil ke společnosti PURE, která má v plánu v roce 2014 prodávat ve formuli 1 své šestiválce.

"Samozřejmě nám všem dělá starost, že v průběhu posledního roku nebo 18 měsíců jsme v rámci vztahu s FIA dali Gillesovi bezprecedentní přístup, především k našim vývojovým programům motoru v souvislosti s pravidly. Určitě jsme to udělali my u Renaultu a myslím si, že to udělali i ostatní výrobci motorů," uvedl šéf agregátů Renault Rob White.

"Proto bychom byli velmi rádi, kdyby se nám dostalo ujištění, že informace, ke kterým měl Gilles přístup ve výsadním postavení jako zástupce FIA, nevyužije v rámci svého nového působení jako zaměstnanec soutěžícího (výrobce)."

Podobná situace už nastala v minulosti, když technický delegát FIA Charlie Whiting zvažoval, že by začal pracovat pro jeden z týmů F1, ale právě kvůli obavám ostatních to nakonec neuskutečnil.

"Formule 1 jako celek si toho musí být vědoma. Je to velmi komplikovaný sport. Aby mohla být technická a sportovní pravidla úspěšně spravována, musí mít řídící orgán dobré lidi, kteří pravděpodobně potřebují mít přístup k týmům. Takže je tu zřejmé riziko, které je třeba řídit, pokud tito lidé můžou ihned poté převléct dres," dodal White.

Další článek: GP Maďarska 2011 - pátek

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen