Renault letošní sezónu zpackal, říká Grosjean

Renault, který Lotusu dodával motory, podle Romaina Grosjeana letošní sezónu zpackal. Očekává ale, že příští rok to bude ze strany francouzské firmy lepší.
Renault letošní sezónu zpackal, říká Grosjean

Renault se v předsezónních testech potýkal s velkým množstvím problémů na své pohonné jednotce. Také během sezóny se vozům s pohonnými jednotkami Renault příliš nedařilo držet krok s těmi s Mercedesem ve svých útrobách.

„Zlepší se. Vždy byli schopni dělat dobré motory. Letos to ale zpackali,” řekl na adresu Renaultu Grosjean.

„Motor od začátku roku ztrácel, vylepšili ho ale nejvíc, jak mohli. Byla to těžká práce, Mercedes ale letos udělal vážně úžasnou práci, ačkoliv se ještě mohou zlepšovat a ostatní se je budou snažit stíhat, budou ale i nadále vpředu.”

Vyvarovat se problémům, které měl tým na začátku letošních předsezónních testů, bude přitom podle Grosjeana klíčové pro to, aby si tým z Enstone příští rok vedl lépe.

Grosjean přiznal, že jednal s Ferrari

Grosjean přiznal, že jednal s Ferrari

„Myslím, že hlavně musíme v prvním testu pochopit vše, na co jsme přišli až v srpnu letošního roku,” řekl Francouz. „Musíme vědět, co vůz dělá, jaké jsou jeho charakteristiky a kde se můžeme zlepšit. Ne jako letos, kdy jsme v testech nevěděli, v jakých oblastech bychom se mohli zlepšit.”

„Pak jsme přišli na to, že jsme měli špatný systém chlazení a strávili jsme nad tím spoustu času, větrný tunel nám ani neukazoval problémy, které jsme měli...”

„Víme, že teď můžeme vozu porozumět mnohem rychleji a také víme, na které oblasti se rovnou můžeme soustředit.”

Další článek: Motor Ferrari nebyl jediným problémem, říkají u Sauberu