Renault letos potřetí s oběma jezdci v Q3

Teprve potřetí v letošní sezóně formule 1 se až do třetí části kvalifikace mezi nejlepších deset pilotů dostali oba jezdci Renaultu, když Daniel Ricciardo odstartuje do Velké ceny Velké Británie ze sedmého a Nico Hülkenberg z desátého místa.
Renault letos potřetí s oběma jezdci v Q3

Po obtížné kvalifikaci před čtrnácti dny v Rakousku, kdy se mezi deset nejrychlejších nedostal ani jeden jezdec Renaultu, si to francouzská automobilka vynahradila na Silverstonu.

„Ukazuje to, že jsme udělali hodně práce, dostali trochu více z auta a měli dobrou kvalifikaci. S dneškem jsem skutečně spokojen. Mít obě auta v Q3 bylo naším cílem, dosáhli jsme toho a sedmé místo je zřejmě tím nejlepším, co jsme v tuto chvíli mohli dosáhnout,“ řekl Ricciardo.

„Zítra musíme sebrat našim soupeřům nějaké body a jsme pro to v dobré pozici. Pokusíme se tu vydržet a do týmu znovu přinést úsměv. V delších jízdách vypadal náš vůz dobře, takže zítra budeme chtít bodovat s oběma vozy.“

Hülkenbergovi chyběla v autě jistota

Zatímco Ricciardo se do třetí části kvalifikace dostal letos již pošesté, jeho týmový kolega Hülkenberg teprve potřetí. Až do Q3 se letos dostal v Číně a v Kanadě.

„Je pozitivní být zpět v Q3, nemůžeme být ale zcela spokojeni, jelikož desáté místo není ideální startovní pozice. Po celý víkend se mi nedaří najít správné vyvážení mezi přední a zadní části vozu a stejně tomu bylo i v kvalifikaci,“ popisuje Hülkenberg.

„Tady musíte mít ve voze jistotu a tu jsem dnes neměl. Nemohu si příliš stěžovat, od posledního závodu je to zlepšení. Zítra musíme zabodovat, víme ale, že to bude boj. Uděláme maximum, abychom odjížděli s co nejvíce body.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Verstappen: Prodleva turba mě stála boj o pole position

11:44 | Někteří jezdci (Vettel, Pérez, Hamilton, Stroll, Bottas) budou po dobu víkendu bydlet v obytném autě přímo na okruhu.
30. června | Ferrari potvrdilo, že první větší novinky přiveze až do Maďarska.
30. června | Sergej Sirotkin zůstává rezervním jezdcem Renaultu. Potvrdil to tým...
29. června | Alex Zanardi prodělal druhou neurochirurgickou operaci. Stále zůstává v umělém spánku a jeho stav je vážný.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10