Renault letos potřetí s oběma jezdci v Q3

Teprve potřetí v letošní sezóně formule 1 se až do třetí části kvalifikace mezi nejlepších deset pilotů dostali oba jezdci Renaultu, když Daniel Ricciardo odstartuje do Velké ceny Velké Británie ze sedmého a Nico Hülkenberg z desátého místa.
Renault letos potřetí s oběma jezdci v Q3

Po obtížné kvalifikaci před čtrnácti dny v Rakousku, kdy se mezi deset nejrychlejších nedostal ani jeden jezdec Renaultu, si to francouzská automobilka vynahradila na Silverstonu.

„Ukazuje to, že jsme udělali hodně práce, dostali trochu více z auta a měli dobrou kvalifikaci. S dneškem jsem skutečně spokojen. Mít obě auta v Q3 bylo naším cílem, dosáhli jsme toho a sedmé místo je zřejmě tím nejlepším, co jsme v tuto chvíli mohli dosáhnout,“ řekl Ricciardo.

„Zítra musíme sebrat našim soupeřům nějaké body a jsme pro to v dobré pozici. Pokusíme se tu vydržet a do týmu znovu přinést úsměv. V delších jízdách vypadal náš vůz dobře, takže zítra budeme chtít bodovat s oběma vozy.“

Hülkenbergovi chyběla v autě jistota

Zatímco Ricciardo se do třetí části kvalifikace dostal letos již pošesté, jeho týmový kolega Hülkenberg teprve potřetí. Až do Q3 se letos dostal v Číně a v Kanadě.

„Je pozitivní být zpět v Q3, nemůžeme být ale zcela spokojeni, jelikož desáté místo není ideální startovní pozice. Po celý víkend se mi nedaří najít správné vyvážení mezi přední a zadní části vozu a stejně tomu bylo i v kvalifikaci,“ popisuje Hülkenberg.

„Tady musíte mít ve voze jistotu a tu jsem dnes neměl. Nemohu si příliš stěžovat, od posledního závodu je to zlepšení. Zítra musíme zabodovat, víme ale, že to bude boj. Uděláme maximum, abychom odjížděli s co nejvíce body.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Verstappen: Prodleva turba mě stála boj o pole position

13. října | Incident mezi Gaslym a Pérezem vyšetřován... přestože se fakticky nestal.
12. října | Alfa Romeo by měla brzy potvrdit jezdeckou sestavu pro příští rok. Očekává se, že zůstanou současní jezdci.
12. října | F1 bude od 10:00 na svém YouTube vysílat GP Japonska 2005

GP Japonska 2019

Pátek 11. října 2019
1. trénink Bottas (1:28.731)
2. trénink Bottas (1:27.785)
Neděle 13. října 2019
Kvalifikace Vettel (1:27.064)
Závod Bottas