Renault letos potřetí s oběma jezdci v Q3

Teprve potřetí v letošní sezóně formule 1 se až do třetí části kvalifikace mezi nejlepších deset pilotů dostali oba jezdci Renaultu, když Daniel Ricciardo odstartuje do Velké ceny Velké Británie ze sedmého a Nico Hülkenberg z desátého místa.
Renault letos potřetí s oběma jezdci v Q3

Po obtížné kvalifikaci před čtrnácti dny v Rakousku, kdy se mezi deset nejrychlejších nedostal ani jeden jezdec Renaultu, si to francouzská automobilka vynahradila na Silverstonu.

„Ukazuje to, že jsme udělali hodně práce, dostali trochu více z auta a měli dobrou kvalifikaci. S dneškem jsem skutečně spokojen. Mít obě auta v Q3 bylo naším cílem, dosáhli jsme toho a sedmé místo je zřejmě tím nejlepším, co jsme v tuto chvíli mohli dosáhnout,“ řekl Ricciardo.

„Zítra musíme sebrat našim soupeřům nějaké body a jsme pro to v dobré pozici. Pokusíme se tu vydržet a do týmu znovu přinést úsměv. V delších jízdách vypadal náš vůz dobře, takže zítra budeme chtít bodovat s oběma vozy.“

Hülkenbergovi chyběla v autě jistota

Zatímco Ricciardo se do třetí části kvalifikace dostal letos již pošesté, jeho týmový kolega Hülkenberg teprve potřetí. Až do Q3 se letos dostal v Číně a v Kanadě.

„Je pozitivní být zpět v Q3, nemůžeme být ale zcela spokojeni, jelikož desáté místo není ideální startovní pozice. Po celý víkend se mi nedaří najít správné vyvážení mezi přední a zadní části vozu a stejně tomu bylo i v kvalifikaci,“ popisuje Hülkenberg.

„Tady musíte mít ve voze jistotu a tu jsem dnes neměl. Nemohu si příliš stěžovat, od posledního závodu je to zlepšení. Zítra musíme zabodovat, víme ale, že to bude boj. Uděláme maximum, abychom odjížděli s co nejvíce body.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Verstappen: Prodleva turba mě stála boj o pole position

22. července | Bývalý poradce Ricciarda od něj chce 10 milionů liber jako podíl ze mzdy a dalších smluvních prvků. Australan se bude u soudu bránit. odkaz
20. července | Závod W Series v Assenu vyhrála Emma Kimiläinen.
18. července | Haas se nám přejmenuje na Lighting Volt Haas F1 Team.... Lighting Volt je nový název Rich Energy.
18. července | Austrálie prodloužila smlouvu s F1 do roku 2025 (původní smlouva končila v roce 2023).

GP Německa 2019

Pátek 26. července 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 27. července 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 28. července 2019
Závod 15.10