Renault letos potřetí s oběma jezdci v Q3

Teprve potřetí v letošní sezóně formule 1 se až do třetí části kvalifikace mezi nejlepších deset pilotů dostali oba jezdci Renaultu, když Daniel Ricciardo odstartuje do Velké ceny Velké Británie ze sedmého a Nico Hülkenberg z desátého místa.
Renault letos potřetí s oběma jezdci v Q3

Po obtížné kvalifikaci před čtrnácti dny v Rakousku, kdy se mezi deset nejrychlejších nedostal ani jeden jezdec Renaultu, si to francouzská automobilka vynahradila na Silverstonu.

„Ukazuje to, že jsme udělali hodně práce, dostali trochu více z auta a měli dobrou kvalifikaci. S dneškem jsem skutečně spokojen. Mít obě auta v Q3 bylo naším cílem, dosáhli jsme toho a sedmé místo je zřejmě tím nejlepším, co jsme v tuto chvíli mohli dosáhnout,“ řekl Ricciardo.

„Zítra musíme sebrat našim soupeřům nějaké body a jsme pro to v dobré pozici. Pokusíme se tu vydržet a do týmu znovu přinést úsměv. V delších jízdách vypadal náš vůz dobře, takže zítra budeme chtít bodovat s oběma vozy.“

Hülkenbergovi chyběla v autě jistota

Zatímco Ricciardo se do třetí části kvalifikace dostal letos již pošesté, jeho týmový kolega Hülkenberg teprve potřetí. Až do Q3 se letos dostal v Číně a v Kanadě.

„Je pozitivní být zpět v Q3, nemůžeme být ale zcela spokojeni, jelikož desáté místo není ideální startovní pozice. Po celý víkend se mi nedaří najít správné vyvážení mezi přední a zadní části vozu a stejně tomu bylo i v kvalifikaci,“ popisuje Hülkenberg.

„Tady musíte mít ve voze jistotu a tu jsem dnes neměl. Nemohu si příliš stěžovat, od posledního závodu je to zlepšení. Zítra musíme zabodovat, víme ale, že to bude boj. Uděláme maximum, abychom odjížděli s co nejvíce body.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Verstappen: Prodleva turba mě stála boj o pole position

19:30 | Týmy musí měnit cestovní plány. Kvůli koronaviru nelze cestovat přes Hongkong a Singapur.
17:07 | Důsledek koronaviru: DTM přesouvá testy z Monzy na Hockehneim.
26. února | Sophia Floersch bude závodit ve F3 za tým Campos.
26. února | Vietnam podle Auto Motor und Sport zakázal vstup Italům na své území. Bahrajn zase zakazuje vstup těm, kteří přicestovali přes Dubaj či Singapur. Problém pro F1? Zatím nevíme.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února Kubica (1:16.942)
27. února Vettel (1:16.841)
28. února 09.00–18.00