Renault letos počtvrté bodoval s oběma jezdci

Po závodech na Silverstonu, ve Spa a v Monze bodovali ve Velké ceně Ruska znovu oba piloti Renaultu. Daniel Ricciardo skončil v Soči pátý a Esteban Ocon sedmý.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Renault letos počtvrté bodoval s oběma jezdci | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Z Ruska si tým odváží šestnáct bodů a celkem jich má na svém kontě Renault již 99, což je více, než získali jeho jezdci za celou sezónu 2019.

„S dnešním výsledkem jsem spokojen. Měl jsem skvělý start a v prvních zatáčkách se dostal na třetí místo, než jsem se propadl na páté,“ popsal start Ricciardo.

„Závod se pak změnil, na tvrdé sadě jsme měli dobrou rychlost, ale udělal jsem chybu při předjíždění Estebana do druhé zatáčky a dostal jsem časovou penalizaci. Zablokoval jsem přední brzdy, beru za to zodpovědnost,“ řekl Ricciardo k incidentu z 25. kola závodu, kdy se dostal před týmového kolegu, ale byl dlouhý a následně se na trať nevrátil způsobem, jaký stanovují pravidla.

Oconovi neseděla tvrdá sada pneumatik

Francouz dokončil závod na pozici, na které také startoval. Postěžoval si však na chování tvrdé sady pneumatik, která jeho vozu neseděla.

„Je to skvělý týmový výsledek. Když jsme nasadili tvrdou sadu pneumatik, vůz nebyl stejný. Bylo trochu zrádné řídit vůz, potýkal jsem se s přilnavostí a vyvážením a nebyl jsem tak spokojen jako na měkké sadě,“ popsal Ocon.

„Na začátku závodu jsem se na měkké sadě téměř držel Maxe (Verstappena), takže se na to musíme podívat. Bylo možné dnes získat více bodů, jsme ale spokojeni s tím, kolik bodů jsme získali a jak závod probíhal.“

Další článek: Velkou cenu Ruska vyhrál Bottas. Hamiltona srazily penalizace na třetí místo

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.