Renault letos počtvrté bodoval s oběma jezdci

Po závodech na Silverstonu, ve Spa a v Monze bodovali ve Velké ceně Ruska znovu oba piloti Renaultu. Daniel Ricciardo skončil v Soči pátý a Esteban Ocon sedmý.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Renault letos počtvrté bodoval s oběma jezdci | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Z Ruska si tým odváží šestnáct bodů a celkem jich má na svém kontě Renault již 99, což je více, než získali jeho jezdci za celou sezónu 2019.

„S dnešním výsledkem jsem spokojen. Měl jsem skvělý start a v prvních zatáčkách se dostal na třetí místo, než jsem se propadl na páté,“ popsal start Ricciardo.

„Závod se pak změnil, na tvrdé sadě jsme měli dobrou rychlost, ale udělal jsem chybu při předjíždění Estebana do druhé zatáčky a dostal jsem časovou penalizaci. Zablokoval jsem přední brzdy, beru za to zodpovědnost,“ řekl Ricciardo k incidentu z 25. kola závodu, kdy se dostal před týmového kolegu, ale byl dlouhý a následně se na trať nevrátil způsobem, jaký stanovují pravidla.

Oconovi neseděla tvrdá sada pneumatik

Francouz dokončil závod na pozici, na které také startoval. Postěžoval si však na chování tvrdé sady pneumatik, která jeho vozu neseděla.

„Je to skvělý týmový výsledek. Když jsme nasadili tvrdou sadu pneumatik, vůz nebyl stejný. Bylo trochu zrádné řídit vůz, potýkal jsem se s přilnavostí a vyvážením a nebyl jsem tak spokojen jako na měkké sadě,“ popsal Ocon.

„Na začátku závodu jsem se na měkké sadě téměř držel Maxe (Verstappena), takže se na to musíme podívat. Bylo možné dnes získat více bodů, jsme ale spokojeni s tím, kolik bodů jsme získali a jak závod probíhal.“

Další článek: Velkou cenu Ruska vyhrál Bottas. Hamiltona srazily penalizace na třetí místo

Témata článku: , , ,

Aktuality

19:28 | Ve F1 se McLarenu nedaří, v IndyCar právě Felix Rosenqvist získal pro tým pole position. 
9:38 | Franco Colapinto vyhrál sprint F3, ale byl diskvalifikován kvůli porušení technických pravidel (u všech tří vozů MP Motorsport). Z vítězství se tak dodatečně raduje O'Sullivan. 
9:09 | Alonso, Russell, Hülkenberg, Albon a Cunoda porazili své týmové kolegy ve všech letošních kvalifikacích. 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink Verstappen
2. trénink Alonso
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Verstappen
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00