Renault: Jezdci i vůz mají rezervy

Navzdory dobrým výsledkům z úvodu sezóny Renault přiznává, že mohl být ještě lepší. Potenciál monopostu R31 jezdci plně nevyužili.
Renault: Jezdci i vůz mají rezervy

Renault získal v prvních dvou závodech dvě umístění na stupních vítězů, takže nemůže hovořit o nevydařeném začátku roku. Přesto není úplně spokojený.

"Myslím, že můžou mít ještě lepší výsledky," řekl o svých jezdcích šéf týmu Eric Boullier. "V uplynulých třech závodech se stále seznamovali s vozem a měli dobrou rychlost a výsledky. Jsem si jistý, že teď cítí, že je vítězství blízko, takže se musí dál snažit. Vím, že tým stojí stoprocentně za nimi, aby jim pomohl k dobrým výsledkům."

Že mohl být začátek sezóny ještě lepší, přiznal také Nick Heidfeld. "Už jsme získali dvě pódia, což je opravdu pozitivní," uvedl. "Ale na druhé straně jsme ještě nevyužili svůj potenciál a doufám, že se já i tým dokážeme v tomto ohledu zlepšit. První tři závody nám poskytly dobrý obrázek našich silných a slabých stránek, a díky přestávce jsme mohli analyzovat, kde bychom se mohli ještě víc zlepšit."

V nadcházející Grand Prix Turecka chce Renault odčinit nevydařený víkend z Číny. Jezdci budou mít pro tento účel vylepšený vůz. "Ano, stejně jako ostatní týmy přivezeme nové díly," potvrdil technický ředitel James Allison. "Budeme mít jiné přední křídlo, určité úpravy kolem nosu vozu, upravený přívod vzduchu a vylepšenou podlahu."

A jak technický ředitel hodnotí R31 po prvních třech závodech? "Je dostatečně rychlé, aby se v kvalifikaci slušně umístilo v první desítce, což znamená polovinu nedělního úspěchu," konstatoval. "Auto je také celkem šetrné k pneumatikám, takže má tendenci být lepší v závodě než kvalifikaci. Nechci pokoušet štěstí, ale také bylo doposud spolehlivé."

Další článek: Kubicův stav je lepší, než lékaři doufali. Návrat do F1 není vyloučený