Renault: Jestli udržíme současné tempo zlepšování, v Austrálii bude dobře

Provozní šéf Renaultu F1 Rémi Taffin uznává, že francouzský motor nenastoupil do testů připravený, ale věří, že je možné dosáhnout potřebného zlepšení do prvního závodu.
Renault: Jestli udržíme současné tempo zlepšování, v Austrálii bude dobře

Formuli 1 čekají poslední předsezónní testy a o dva týdny později první závod. Renault je stále pozadu a jeho pohonná jednotka trpí nespolehlivostí, ale podle Taffina není nic ztraceno.

"Pořád máme prostor a doufáme, že nám bude všechno fungovat na maximální výkon, až přijedeme do Melbourne," řekl pro Autosport. "Myslím, že budeme připraveni jezdit, ale záleží, s jakou výkonností."

"Máme před sebou program, a pokud ho naplníme, možná by se nám tam mohlo dařit. Když se podíváte na to, jak jsme na tom byli před třemi týdny, tak pokud do Melbourne pokročíme stejným způsobem, budu spokojený."

To nejhorší má podle Taffina Renault za sebou, největší problémy jsou vyřešené a zbývají jen ty menší.

"Zlepšujeme se. Teď jsme v pozici, kdy si můžeme odškrtnout všechny položky v seznamu. Dostává se nám dobré podpory od naší továrny a našich týmů, všichni spolupracujeme. Až budou problémy vyřešené, a tomu jsme blízko, tak budeme moci jít dál," dodal.

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner nedávno prozradil, že největší problémy má Renault se systémem na rekuperaci energií, protože mu schází zkušenosti s KERS z minulých let.

Další článek: Hrajte o poukaz na lekci sportovní jízdy a DVD s filmem Rivalové!

19:25 | Pérez měl něco jako tiskovou konferenci. Nic nového: Red Bull nebo rok volna. Red Bull rozhodne po konci sezóny...
14:48 | Audi na konci této (2021) sezóny odejde z formule E. Chce se soustředit na elektromobil pro Dakar (2022) a návrat do Le Mans s hypercarem (2023).
14:01 | Nová fotografie z nemocnice... odkaz
10:45 | UPDATE: Grosjeana navštívil šéf týmu. Popáleniny se hojí dobře. Grosjean bude z nemocnice propuštěn v úterý.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10