Renault jedná s Heidfeldem, Petrovem a dalšími dvěma jezdci

Tým Renault hledá týmového kolegu pro Roberta Kubicu a na seznamu má už jen čtyři jména. Patří mezi ně Nick Heidfeld a Vitalij Petrov, zbylé dva kandidáty šéf stáje Eric Bouiller nepotvrdil.

"Upřímně, zatím jsme nerozhodli," řekl Bouiller pro Autosport. "Stále se zajímáme o několik jezdců, kteří jsou na trhu k dispozici. Dva z nich jsou zkušení, dva jsou nováčci. Teď jsme poslední etablovaný tým (bez kompletní jezdecké sestavy) a situace je těžší než byla v červenci, kdy se dalo jednat se všemi."

Uzavření jezdecké soupisky ale není pro Renault prioritou, tým je dokonce ochotný začít v únoru testovat jen s Robertem Kubicou.

"Teď se musíme zaměřit na dvě věci," uvedl Bouiller. "Za prvé, a to je velmi důležité, musíme týmu navrátit klid a zvednout morálku. Za druhé hledáme sponzory. Čekáme, až budou všechny tyto věci vyřešené, abychom se rozhodli. Velmi rádi bychom rozhodnutí učinili před testy. Pokud se tak nestane, Robert začne s vývojem sám."

Na seznamu kandidátů je Kubicův bývalý týmový kolega z BMW Sauberu Nick Heidfeld. "Otázka je, jestli je chceme znovu dát dohromady," dodal Bouiller.

Renault u jezdců zvažuje především jejich výkonnost a stupeň vývoje. Národnost, či spojení s Gravity, jíž Bouiller dříve vedl, roli údajně hrát nebudou.

Druhým potvrzeným jezdcem ze seznamu Renaultu je Vitalij Petrov, ruský jezdec sám jednání s týmem z Enstone přiznal. O zbylých dvou jménech lze v tuto chvíli jen spekulovat. Podle některých zdrojů by tím zkušeným mohl být Takuma Sato. Když měl seznam Renaultu pět jmen, byl na něm také jeden Francouz, pravděpodobně někdo z dvojice Grosjean - Montagny.

Další článek: Návrat Cosworthu do formule 1

14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).
13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
13. června | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00