Renault jedná s Heidfeldem, Petrovem a dalšími dvěma jezdci

Tým Renault hledá týmového kolegu pro Roberta Kubicu a na seznamu má už jen čtyři jména. Patří mezi ně Nick Heidfeld a Vitalij Petrov, zbylé dva kandidáty šéf stáje Eric Bouiller nepotvrdil.

"Upřímně, zatím jsme nerozhodli," řekl Bouiller pro Autosport. "Stále se zajímáme o několik jezdců, kteří jsou na trhu k dispozici. Dva z nich jsou zkušení, dva jsou nováčci. Teď jsme poslední etablovaný tým (bez kompletní jezdecké sestavy) a situace je těžší než byla v červenci, kdy se dalo jednat se všemi."

Uzavření jezdecké soupisky ale není pro Renault prioritou, tým je dokonce ochotný začít v únoru testovat jen s Robertem Kubicou.

"Teď se musíme zaměřit na dvě věci," uvedl Bouiller. "Za prvé, a to je velmi důležité, musíme týmu navrátit klid a zvednout morálku. Za druhé hledáme sponzory. Čekáme, až budou všechny tyto věci vyřešené, abychom se rozhodli. Velmi rádi bychom rozhodnutí učinili před testy. Pokud se tak nestane, Robert začne s vývojem sám."

Na seznamu kandidátů je Kubicův bývalý týmový kolega z BMW Sauberu Nick Heidfeld. "Otázka je, jestli je chceme znovu dát dohromady," dodal Bouiller.

Renault u jezdců zvažuje především jejich výkonnost a stupeň vývoje. Národnost, či spojení s Gravity, jíž Bouiller dříve vedl, roli údajně hrát nebudou.

Druhým potvrzeným jezdcem ze seznamu Renaultu je Vitalij Petrov, ruský jezdec sám jednání s týmem z Enstone přiznal. O zbylých dvou jménech lze v tuto chvíli jen spekulovat. Podle některých zdrojů by tím zkušeným mohl být Takuma Sato. Když měl seznam Renaultu pět jmen, byl na něm také jeden Francouz, pravděpodobně někdo z dvojice Grosjean - Montagny.

Další článek: Návrat Cosworthu do formule 1

14:49 | Za tým Charouz ve F3 bude letos jezdit sedmnáctiletý francouzský jezdec Reshad de Gerus.
14:35 | FIA potvrdila odklad závodu 24 hodin Le Mans z poloviny června na 21. a 22. srpna. Pořadatelé věří, že v té době budou moci přivítat větší počet fanoušků.
14:10 | Pietro Fittipaldi bude opět zastupovat Romaina Grosjeana. Tentokrát v IndyCar v závodech (ovály), kterých se Grosjean nezúčastní.
11:19 | Jack Aitken zůstává rezervním jezdcem Williamsu.