Renault je před novou sezónou opatrný, postačí mu jakékoliv zlepšení

Tým Renault patřil letos mezi největší překvapení, ale na rok 2011 si naplánoval skromné zlepšení jen o jeden krok. Chtěl by bojovat co nejvýš, ale spokojí se i se čtvrtým místem.
Renault je před novou sezónou opatrný, postačí mu jakékoliv zlepšení

"Naší ambicí pro příští rok jsou pravidelnější stupně vítězů, což by nám mohlo umožnit získat i pár vítězství," uvedl šéf francouzského týmu Eric Boullier. "Pokud bychom bojovali mezi třemi nejlepšími konstruktéry, byl bych velmi spokojený. Loni jsme byli osmí, letos pátí, takže pokud bychom byli čtvrtí, nebo ještě lepe třetí, bylo by to skvělé."

Klíčový pro naplnění těchto ambicí bude vývoj nového vozu. Tomu se dostává větší pozornosti než letošnímu monopostu před jeho debutem na trati. "S novým autem jsme začali brzy a jelikož jsme se snad poučili z minulých chyb, hlavně co se KERS týče, mělo by být dobré a měli bychom mít v příštím roce výhodu dobrých příprav," řekl Boullier.

Jednou z neznámých sezóny 2011 jsou pneumatiky Pirelli, protože týmy ještě neznají jejich konečnou specifikaci. Podle Boulliera se rozdíly mezi jednotlivými vozy kvůli novému obutí spíše zvětší, ale pořadí se měnit nebude. "Všechny týmy formule 1 jsou natolik profesionální, že zůstane stejné, nebo se velmi brzy vrátí do normálu," dodal.

Diskuze (47) Další článek: Sutil si domluvil pokračování u Force Indie, smlouvu ale ještě nepodepsal
13:12 | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
13:12 | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
11:34 | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.
11. ledna | Pierre Gasly se zúčastní Závodu šampionů. Jede se v Mexiku za týden.