Renault je frustrován nedostatkem uznání za úspěchy ve formuli 1

Za mistrovské tituly s Red Bullem by Renault chtěl větší uznání, než se mu dostává doposud. Přiznává ale, že je vina částečně na jeho straně.
Renault je frustrován nedostatkem uznání za úspěchy ve formuli 1

Renault prodal svůj enstonský tým Genii, které ho přejmenovalo na Lotus, a soustředil se jen na roli dodavatele motorů. A i když občas čelil kritice ze strany svých klientů kvůli nedostatečnému výkonu, poslední tři šampionáty vyhrály právě motory z Viry-Châtillon.

Renault by chtěl z těchto úspěchů těžit více. "Jsme frustrovaní nedostatkem uznání za to, že porážíme Ferrari, Mercedes a jim podobné," uvedl provozní šéf francouzské automobilky Carlos Tavares pro Autocar.

"Ale ten problém částečně leží v našem globálním marketingovém týmu. Je zřejmé, že musíme vyvolat větší rozruch kolem toho, co děláme, Jsme mistři světa. Díky tomu dokážeme prodávat své motory týmům, ale kromě toho se nám nedostává dost uznání."

Renault prodává své motory Red Bullu Racing, Lotusu, Williamsu a Caterhamu. Zájem má také Toro Rosso.

Další článek: McLaren a Ferrari se chtějí trumfnout i mimo okruhy

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.