Renault: Honda se bude příští rok učit od Mercedesu

Podle Renaultu Mercedes nezabrání tomu, aby mu Honda koukala přes rameno v roce 2014, až se bude u McLarenu připravovat na návrat v následující sezóně.
Renault: Honda se bude příští rok učit od Mercedesu

McLaren musel Mercedesu poskytnout všechny dostupné záruky, že Hondě nevyzradí nic o jeho šestiválcích, ale podle provozního šéfa Renaultu Sport F1 Rémiho Taffina k jistému transferu znalostí dojde.

"Jediná věc, kterou budete a měli byste chránit, je duševní vlastnictví," vysvětloval. "Takže nebudou mít přístup k nákresům nebo nějakým částem softwaru. Dostanete se do bodu, kdy takový přechod bude těžký. Měli bychom jim dát tento software, nebo to udržet utajené co nejvíce? To je to těžké."

"Jednoduše řečeno byste mohli říct: 'Letos vám dáme motor, tady ho máte a poraďte se s ním.' Oni (Honda) se z něj budou učit, ale otázka je, jak moc je necháte se z něj učit."

Taffin se však nedomnívá, že by vynecháním prvního roku šestiválců Honda víc získala než ztratila.

"Budou mít výhodu, protože uvidí, co se děje. Budou se moci podívat na to, co děláme, a na technologie, které používáme, na zaměstnance, se kterými pracujeme. Ale na druhé straně my máme výhodu zákazníků, kteří jezdí s vozy F1."

"Oni nám pomůžou integrovat novou pohonnou jednotku, a to není jen o technologiích, které používáte, je to o integrování nových technologií do šasi a učinění vozu rychlým. Předpokládal bych, že po této stránce budeme mít výhodu. Když budete v roce 2014 závodit, budete v lepší pozici, ale není to tak, že ten, kdo přijde v roce 2015, bude mít špatný rok."

Další článek: Na sedačku u Red Bullu Racing jsem připravený, hlásí Ricciardo

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?