Renault: F1 musí vyřešit mnoho otázek, jinak bude nezajímavá

Důležitý je vztah k životnímu prostředí.
Formule 1 stále neví, jak naloží automobilka Renault se svým týmem. Rozhodnout mají Francouzi do konce roku a generální ředitel Carlos Ghosn mezitím naznačil, že nepatří mezi nadšené fanoušky královny motorsportu. Vidí určité problémy, které je třeba řešit, aby si formule 1 zachovala svojí atraktivitu.

"Formule 1 je jedním z nejsledovanějších představení na světě," řekl Ghosn pro Forbes. "Čelí určitým výzvám. Bude spravedlivá a jak se postaví k obavám o životní prostředí? Dají se díky technologiím snížit emise na nulu? Takže kolem formule 1 je mnoho otázek a..."

Klíčová otázka je, zda má Renault o formuli 1 stále zájem. Existence týmu je důležitá i pro Roberta Kubicu, který s ním podepsal smlouvu na rok 2010.

"Nemyslím, že bude (formule 1) důležitá pro kohokoliv, pokud nevyřeší některé problémy, které ji obklopují. Během uplynulého roku odešly z formule 1 tři automobilky. Tři za jeden rok! To znamená, že je tu mnoho otázek, na které musíme najít odpověď," dodal Ghosn.

O budoucnosti svého týmu by měla francouzská automobilka rozhodnout v polovině prosince. Podle některých zdrojů žádá Carlos Ghosn po týmu, aby si našel nové sponzory, které zajistí alespoň dalších 20 až 30 miliónů eur na sezónu 2010. Renault by měl ve formuli 1 zůstat v každém případě jako dodavatel motorů, tým by mohl podpořit prodej určitého podílu.
Další článek: Ve F1 nemůžete kategoricky říct nic, uvedl Haug k Schumacherovi