Renault dostal zákaz startu ve Velké ceně Evropy

Red Bull napomenut, Kimi Räikköinen vyvázl bez trestu.

Renault nebude moci nastoupit do Velké ceny Evropy za to, že během závodu v Budapešti na trať vypustil Fernanda Alonsa, kterému následně upadlo kolo.

Komisaři posoudili porušení povinností Renaultu za natolik vážné, že se rozhodli zakázat mu start při Velké ceně Evropy, což je Alonsův domácí závod. Renault se již proti rozhodnutí odvolal.

Podle komisařů v době vypuštění Alonsa z boxů museli mechanici Renaultu vědět, že s pravým předním kolem není vše v pořádku. Podle komisařů dokonce na potenciální problém tým Alonsa přes rádio neupozornil, ačkoli Alonso sám dal vědět, že má podezření na problém.

Renault tak porušil Článek 3.2, který týmu ukládat povinnost zajist, aby auto nebylo nebezpečné, a Článek 23.1, podle kterého může tým jezdce pustit zpátky na trať pouze tehdy, je-li to bezpečné.

V jiném incidentu byl Red Bull napomenut za to, že vypustil při jeho pitstopu Marka Webbera, když kolem projížděl Kimi Räikkönen. Podobného prohřešku se dopustil Red Bull již v Německu se Sebastianem Vettelem. Za to dostal dokonce pokutu.

Kimi Räikkönen oproti tomu vyvázl bez trestu za kolizi se Sebastianem Vettelem. Podle názoru komisařů se jednalo pouze o závodní kolizi.

http://twitter.com/f1sports

Další článek: Alonsa vyřadila porucha palivového čerpadla

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.