Renault do Singapuru přiveze větší úpravy, očekává významné zrychlení

Tým Renault nemohl v Monze nasadit většinu dílů, které chtěl. Použije je až v Singapuru a slibuje si od nich zrychlení kolem dvou desetin sekundy.
Renault do Singapuru přiveze větší úpravy, očekává významné zrychlení

Zvrátit nepříznivý vývoj sezóny z pohledu Renaultu měla velká série úprav, kterou enstonská stáj přivezla do Spa. Tým skutečně dosáhl pokroku a další velký balík si připravil na Monzu.

"Nepřivezli jsme všechny úpravy, které jsme měli v plánu pro Itálii, a to z výrobních důvodů, což znamená, že největší část úprav budeme mít v Singapuru," vysvětloval šéf týmu Eric Boullier pro Autosport.

"Nevím, kolik nám ty díly přinesou, ale možná tak dvě desetiny sekundy. Ale zároveň kvůli nim budeme muset změnit způsob nastavování vozu, takže by to mohlo být ještě víc."

"Určitě se mi ulevilo, že se nám podařilo se výkonnostně znovu zlepšit. Tyto další úpravy v Singapuru nám pomůžou. Je dobré se udržet v kontaktu s týmy před námi, hlavně s Mercedesem. Teď se musíme chopit příležitosti."

Renault letos zaostal za očekáváními, protože po loňské vydařené sezóně chtěl pravidelně bojovat o stupně vítězů. Na ty se podíval jen v prvních závodech, což pro něj zůstává vrcholem letošního ročníku a nadějí do budoucna.

"Abych byl upřímný, první radost mi letos udělalo, že jsme byli na začátku sezóny schopní postavit vůz, který dokáže bojovat o pódia. To znamená, že doma pořád máme dost znalostí a schopných inženýrů, abychom vyrobili něco dobrého," uvedl Boullier.

"Teď víme, proč jsme nedokázali udržet potřebnou rychlost ve vývoji, ale věřím, že příští rok budeme znovu mít dobré auto. A navíc jsme izolovali různé parametry, díky kterým budeme lepší. A tunel pracující s modely v 60procentní velikosti má teď mnohem větší přínosy. Takže abych byl upřímný, jsem velmi pozitivní."

Diskuze (17) Další článek: Hill: Formule 1 by měla být k okruhům finančně vstřícnější
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00