Renault dělí od špičky sekunda na kolo, ale na body by to mělo stačit

Tým Renault sice odjel z Bahrajnu s prázdnýma rukama, ale patřil mezi příjemná překvapení začátku sezóny. Navzdory ztrátě na nejlepší stáje se dokázal pohybovat v první desítce a věří, že tomu tak bude i nadále.

"Máme vůz, který by měl být schopný dovážet body v každém závodě," řekl technický ředitel francouzské stáje James Allison. "Pokud udržíme tempo vývoje, není důvod, aby tomu tak nebylo."

"Ale nesmíme zapomínat, že pořád ztrácíme sekundu na přední vozy v kvalifikaci. Sezónu jsme začali na rozumné výkonnostní úrovni a chceme ji zakončit na úrovni, kterou bych popsal jako dobrou."

Renault doprovázela v Grand Prix Bahrajnu smůla, Kubicův závod zkazila nehoda z první zatáčky, kde do něj narazil zezadu Sutil, a Petrovovi selhalo zavěšení pravého předního kola.

"Robert zajel v druhé části kvalifikace výborné kolo a ukázal potenciál vozu," hodnotil Allison. "V závodě, navzdory tomu, že byl sestřelen v prvním kole a propadl se na konec, podal bezchybný výkon. Vitalij udělal vše, co jsme po něm chtěli. Pohodlně postoupil z první část kvalifikace a i když byl svým kolem v druhé části frustrován, na nováčka to byl dobrý výkon. Navzdory tlaku prvního závodu dobře odstartoval a poté jezdil konzistentní kola. Jel si pro dobrý výsledek, možná dokonce pro body při svém debutu."

Ruský pilot měl smůlu, protože si zvolil odlišnou světlou výšku vozu než Kubica. A při tomto nastavení se závěs kola dostával do kontaktu s šasi a poškodil se.

Další článek: Button na Hamiltona ztrácí a má co dohánět, říká Fry

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen