Renault chystá obnovu programu pro mladé jezdce

Renault plánuje obnovu juniorského programu, což je dalším neklamným důkazem jeho návratu do F1.
Renault chystá obnovu programu pro mladé jezdce

Francouzská automobilka se nechala slyšet, že chce dodržet smlouvu s Red Bullem a dodávat mu motory do konce příštího roku. Co bude dál, to se uvidí. Renault zvažuje odkoupení některého ze současných týmů.

Vedle toho se dějí změny také v juniorské oblasti. Renault ukončí podporu světové série Renault 3.5. To ale není vše. Otazníky visí i nad budoucností GP2. FIA totiž stále pracuje na šampionátu F2, který by měl být pro juniorské jezdce nejlepší volbou. Aby totiž dostali super licenci, musí v určitých sériích získat stanovený počet bodů. F2 bude z tohoto pohledu nejvýhodnější. F2 může nakonec vzejít práve z GP2.

Podle Motorsport.com chystá Renault obnovu svého juniorského programu. Cyril Abiteboul uvádí některé výhody tohoto rozhodnutí – vedle reklamy jsou to i peníze. Tedy jejich úspora.

„Jediné, co potřebujete vidět, jsou platy jezdců v týmu, jako je Mercedes ve srovnání s platy jezdců v týmu jako je Red Bull nebo Toro Rosso,“ řekl Abiteboul. „Myslím, že náklady na platy u Red Bullu / Toro Rosso jsou zlomkem těch u Mercedesu a to je fantastické.“

„Co je jisté, že pokud máme být v F1, tak já jsem velký příznivce jezdeckých programů. Měli jsme to v minulosti, ale možná to bylo příliš ambiciózní, protože jsme měli trochu moc jezdců.“

Abiteboul uvádí příklad, že zatímco spojení Renault a Alonso je velmi známé, o tom, že Hamilton jezdil v nějaké formuli Renault, neví prakticky nikdo.

Další článek: Williams v Maďarsku překvapila rychlost Ferrari

Témata článku: