Renault chce mít v roce 2021 ve F1 mladého pilota ze svého programu

Renault chce v rámci svého dlouhodobého cíle od roku 2021 ve formuli 1 závodit s jedním z mladých závodníků ze svého juniorského jezdeckého programu.
Renault chce mít v roce 2021 ve F1 mladého pilota ze svého programu

Když se v roce 2016 Renault vrátil do formule 1 jako tovární tým, obnovil také svůj program pro mladé závodníky. Junioři v jeho barvách závodili v nižších formulových šampionátech.

Ve formuli 2 obsadil letos celkové sedmé místo Guan Ju Žu. Číňan bude ve F2 působit také příští rok, když jej doplní další člen juniorky Renaultu Christian Lundgaard, který letos skončil šestý ve formuli 3.

V akademii Renaultu působí ještě Yifei Yi, Max Fewtrell, Caio Collet a Victor Martins.

„Je zřejmé, že vyhrát šampionát jako nováček je mnohem obtížnější, díky tomu jsou naši jezdci pro rok 2020 ve skvělé pozici v bojích o tituly,“ řekl šéf Renault Sport Academy Mia Sharizman.

„Cílem vždy bylo mít jezdce z akademie v pozici pro závodní sedačku ve formuli 1 v roce 2021, je před námi tedy ještě spousta tvrdé práci. Jsme přesvědčeni, že toho můžeme dosáhnout. Příští rok můžeme pro akademii označit za 'útočný',“ dodal.

„Naším cílem je vyhrát šampionáty a zaměřujeme se také na reputaci našeho programu, aby nejlepší mladý talent chtěl být s Renaultem. Velmi se těším na to, jak se vyvine příští sezóna. Je to vzrušující období.“

Členem akademie byl také Anthoine Hubert, který letos v srpnu zahynul při nehodě ve formuli 2 na okruhu v belgickém Spa-Franchorchamps.

22letý Francouz byl minulý rok, kdy získal titul v GP3 přidruženým jezdcem Renaultu. Spolu s přestupem do formule 2 se také stal plnohodnotným členem akademie.

„Jsem velmi hrdý na to, jak si kluci vedli v těžkém období v průběhu září, kdy jsme ztratili našeho přítele Anthoina. Při závodění na něj všichni mysleli,“ popsal Sharizman.

„Anthoine byl velmi rychlým pilotem díky tvrdé práci a odhodlání. Především byl ale skutečným vzorem. Nejen pro piloty z akademie, ale pro všechny v týmu a ve sportu. Jeho odkaz bude žít dál,“ připomenul Huberta, který zemřel poté, co do jeho stojícího vozu vysokou rychlostí narazil Juan Manuel Correa.

Foto: FIA F2

Další článek: Russell: Příští rok bychom chtěli bojovat ve středu pole

11:05 | Nezapomeňte, že závod dnes začíná už ve 13:10.
10:59 | Nehoda ve F2, která po osmi kolech ukončila závod. Jezdci jsou ok... odkaz
10:53 | Další změny převodovky a další penalizace. Albon klesne o pět míst na 15. pozici.
10:48 | Závod F2 nakonec nebyl restartován. Vyhrál Kuan-jü Čou před Mazepinem a Schumacherem.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod Bottas