Renault chce mít v roce 2021 ve F1 mladého pilota ze svého programu

Renault chce v rámci svého dlouhodobého cíle od roku 2021 ve formuli 1 závodit s jedním z mladých závodníků ze svého juniorského jezdeckého programu.
Renault chce mít v roce 2021 ve F1 mladého pilota ze svého programu

Když se v roce 2016 Renault vrátil do formule 1 jako tovární tým, obnovil také svůj program pro mladé závodníky. Junioři v jeho barvách závodili v nižších formulových šampionátech.

Ve formuli 2 obsadil letos celkové sedmé místo Kuan-jü Čou. Číňan bude ve F2 působit také příští rok, když jej doplní další člen juniorky Renaultu Christian Lundgaard, který letos skončil šestý ve formuli 3.

V akademii Renaultu působí ještě Jifei Ji, Max Fewtrell, Caio Collet a Victor Martins.

„Je zřejmé, že vyhrát šampionát jako nováček je mnohem obtížnější, díky tomu jsou naši jezdci pro rok 2020 ve skvělé pozici v bojích o tituly,“ řekl šéf Renault Sport Academy Mia Sharizman.

„Cílem vždy bylo mít jezdce z akademie v pozici pro závodní sedačku ve formuli 1 v roce 2021, je před námi tedy ještě spousta tvrdé práci. Jsme přesvědčeni, že toho můžeme dosáhnout. Příští rok můžeme pro akademii označit za 'útočný',“ dodal.

„Naším cílem je vyhrát šampionáty a zaměřujeme se také na reputaci našeho programu, aby nejlepší mladý talent chtěl být s Renaultem. Velmi se těším na to, jak se vyvine příští sezóna. Je to vzrušující období.“

Členem akademie byl také Anthoine Hubert, který letos v srpnu zahynul při nehodě ve formuli 2 na okruhu v belgickém Spa-Franchorchamps.

22letý Francouz byl minulý rok, kdy získal titul v GP3 přidruženým jezdcem Renaultu. Spolu s přestupem do formule 2 se také stal plnohodnotným členem akademie.

„Jsem velmi hrdý na to, jak si kluci vedli v těžkém období v průběhu září, kdy jsme ztratili našeho přítele Anthoina. Při závodění na něj všichni mysleli,“ popsal Sharizman.

„Anthoine byl velmi rychlým pilotem díky tvrdé práci a odhodlání. Především byl ale skutečným vzorem. Nejen pro piloty z akademie, ale pro všechny v týmu a ve sportu. Jeho odkaz bude žít dál,“ připomenul Huberta, který zemřel poté, co do jeho stojícího vozu vysokou rychlostí narazil Juan Manuel Correa.

Foto: FIA F2

Další článek: Russell: Příští rok bychom chtěli bojovat ve středu pole

13:09 | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
11:32 | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen