Renault chce letos patřit mezi tři nejlepší týmy

Tým Renault má v plánu se pod novým majitelem postupně vrátit na špičku formule 1. Pro letošní sezónu si dal za cíl bojovat mezi prvními třemi a boj o titul má přijít na řadu v roce 2011.

"Tím skutečným cílem je pro nás budovat pro boj o šampionát v roce 2011," řekl šéf týmu Bob Bell pro Autosport. "Ale pro rok 2010 musíme mít realistická očekávání."

"Nepostavíme auto, které by nás katapultovalo na špičku, protože ve formuli 1 je velmi tvrdá konkurence. Ale očekáváme, že v roce 2010 budeme jezdit vpředu a bojovat o top 3."

Prodej týmu Gérardu Lopezovi neměl podle Bella žádné dopady na vývoj letošního vozu, práce na něm nikdy nebyly přerušeny. Nyní se můžou všichni v Enstone plně soustředit na šampionát, protože budoucnost stáje je zajištěná.

"Pro tým je to jen pozitivní. Díky tomu zmizely všechny obavy, které zaměstnanci měli, a získali jsme pevné základy pro budoucnost," dodal Bell.

Renault zatím neoznámil kompletní jezdecké složení. Smlouvu má jen s Robertem Kubicou, ten ale své setrvání u týmu musí ještě potvrdit. Nejdříve se chce důkladně seznámit s novým majitelem a poznat jeho plány.

Další článek: Räikkönen nejezdí v rallye pro Citroën, nýbrž pro Red Bull