Renault byl blízko stupňů vítězů, na Silverstonu zažil nejlepší letošní závod

1,2 sekundy dělilo Daniela Ricciarda od zisku prvních stupňů vítězů v barvách továrního Renaultu. Australan ve Velké ceně Velké Británie obsadil čtvrté místo, šestým místem bodoval také jeho týmový kolega Esteban Ocon.
Renault byl blízko stupňů vítězů, na Silverstonu zažil nejlepší letošní závod

Pro Ricciarda znamená čtvrté místo vyrovnání jeho dosud nejlepšího umístění v barvách Renaultu z loňského závodu na italské Monze, kde také skončil těsně pod stupni vítězů.

Oba jezdci přitom vydělali na defektech soupeřů, které potkaly před nimi jedoucí Valtteriho Bottase a Carlose Sainze Jr.

Ricciardo si pak o jednu pozici polepšil ještě předjetím Landa Norrise, který bude od příští sezóny jeho týmovým kolegou u McLarenu.

„Nakonec to byl divoký závod a je to dobrý pocit získat čtvrté místo. Měli jsme dobrý start, posunuli se na šesté místo a ukázali jsme dobrou rychlost. Při restartu po safety caru jsem byl blízko za Carlosem, ale nestačilo to a Landovi to umožnilo mě předjet, to bylo lehce frustrující,“ řekl Ricciardo.

„Závod pak ožil, a to bylo opravdu dobré. Na konci jsme měli slušnou rychlost, byl jsem schopen dostat se před Landa a Carlos pak měl problém. Viděl jsem, že se blížím Charlesovi (Leclercovi) a možná, kdyby bylo o pár kol více, měli bychom stupně vítězů! Pomohl nám chaos, ale dnes jsme rozhodně byli šestým nejrychlejším autem, což je potěšující.“

Ocon si závod užil

Na defektech Sainze Jr. a Bottase vydělal také Ocon, který si kromě toho poradil také s Lancem Strollem.

„S dnešním výsledkem týmu jsem velmi spokojen. Byla to velká zábava, spousta předjíždění, řada pěkných soubojů a výborný výsledek. Dnešek ukázal, jak rychlý je náš vůz v závodě. Gratuluji všem v Enstone a Viry za jejich tvrdou práci mezi Budapeští a tímto závodem. Hodně jsme mluvili a vyplatilo se to,“ řekl Ocon.

„Ukázalo se, že se musíme lépe kvalifikovat, abychom si v neděli usnadnili život. Další příležitost máme už příští víkend.“

Další článek: Magnussen je frustrovaný, Albon přisuzuje vinu oběma jezdcům

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)