Renault by mohl příští rok dodávat svůj motor čtyřem týmům

Ačkoliv nepatří mezi nejvýkonnější, je motor Renault ve formuli 1 poslední dobou tím nejúspěšnějším. Francouzi zvažují, že přiberou dalšího zákazníka.
Renault by mohl příští rok dodávat svůj motor čtyřem týmům

Agregát Renault RS27 letos pohání vozy týmů Red Bull Racing, Renault a Lotus. Příští rok by se portfolio zákazníků továrny ve Viry-Châtillon mohlo rozrůst o další stáj.

"My můžeme zásobovat až čtyři týmy a v tuto chvíli máme jen tři," připomněl šéf Renaultu Sport F1 Jean-François Caubet pro rádio RMC. "Chceme stabilní portfolio klientů, ale proč bychom nepřibrali další tým v roce 2012? Vzhledem k našim výsledkům je poptávka poměrně vysoká."

Motor Renault loni získal oba tituly a do letošní sezóny vstoupil neméně úspěšně. Red Bull vyhrál první dva závody a na stupních vítězů ho doprovázel tým Renault. "Přesto jsme identifikovali oblasti, v kterých se můžeme zlepšit, takže nikdo není úplně spokojený," dodal technický ředitel Renaultu Sport F1 Rob White.

Francouzská automobilka Renault působí ve formuli 1 už jen jako dodavatel motorů. Loni totiž prodala svůj zbývající podíl v týmu Renault společnosti Genii.

Další článek: Pérez dostane nové šasi, poškození z Malajsie je moc velké

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.