Renault by měl nového majitele týmu představit ve středu

Setrvání Roberta Kubici bylo potvrzeno.
Automobilka Renault minulý týden schválila prodej 75% podílu ve svém týmu formule 1, ale identita nového majitele nebyla odhalena. Jelikož si tým ponechá název Renault, jevilo se jako pravděpodobné, že uspěl Gérard Lopez s Genii.

Podle listu le Parisien si ale Carlos Ghosn nechal čas do dnešního dne, aby definitivně rozhodl, komu z dvojice Lopez - Richards schválených 75 % prodá. Smlouva by měla být podepsána v úterý a nový majitel oznámen ve středu.

V pátek se v souladu s předchozími zprávami obrátil ředitel týmu Bob Bell na zaměstnance v Enstone a potvrdil jim, že přijde nový majitel. Zároveň oznámil, že závodním pilotem pro rok 2010 zůstává Robert Kubica. Hlavními kandidáty na místo týmového kolegy polského jezdce jsou údajně Kamuj Kobajaši a Nick Heidfeld.

Automobilka si ponechá ve stoprocentním vlastnictví továrnu na motory ve Viry-Châtillon. Agregáty F1 bude i nadále dodávat týmu Renault a také Red Bullu Racing, což potvrdil Sebastian Vettel.
Další článek: Henkel odmítá plnit sponzorskou smlouvu s Mercedesem GP

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.