Renault bude z nových pravidel pro rok 2021 těžit nejvíce, myslí si Abiteboul

V nových pravidlech pro rok 2021 a nové Konkordské dohodě vidí šéf Renaultu ve formuli 1 Cyril Abiteboul šanci přiblížit se předním týmům.
Renault bude z nových pravidel pro rok 2021 těžit nejvíce, myslí si Abiteboul

Po změnách provedených v čele samotné francouzské automobilky, kdy ve své funkci skončil Carlos Ghosn, prozatímní vedení přezkoumává všechny své aktivity, včetně svého zapojení do F1.

Na rozhodování vedení Renaultu mají vliv také nová pravidla pro rok 2021, stejně jako nová Konkordská dohoda. Abiteboul přitom věří, že upravená dohoda a rozpočtový strop by měly Renaultu pomoci upevnit si pozici na prvních třech místech, což bude mít pozitivní vliv na rozhodování Renaultu.

Konkordská dohoda

Smlouva mezi Mezinárodní automobilovou federací (FIA), týmy formule 1 a Formula One Group určující podmínky, za jakých týmy závodí a jak se rozdělují příjmy z televizních práv a finančních odměn.

„Myslím, že právě my budeme nejvíce profitovat z nové smlouvy pro rok 2021 a z nové sady pravidel. Nemohu říct, že to bylo postaveno přesně pro nás, ale určitě nám to vyhovuje,“ řekl Abiteboul.

„Z mého pohledu je to tak, že všechno, co jsme stavěli, jsme budovali s výhledem na rok 2021. Každému je to jasné, i šéfům skupiny Renault. Čísla mluví za sebe. Dokud však nepadne rozhodnutí, nic není jasné.“

Podle Abiteboula není třeba s rozhodnutím spěchat. Vedení Renaultu proto důkladně studuje návrh nové Konkordské dohody.

„Všechno vnímáme paralelně. Na jedné straně jde o to, co dělá tým spolu s FIA a FOM. Probíhá spousta jednání o samotných dokumentech. Jsou to stovky stran smluv a chvíli to trvá. Kromě toho je ale také potřeba, abychom se posouvali a zlepšovali z pohledu naší vlastní výkonnosti.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Herbert nevidí problém ve vyšším počtu závodů