Renault bude Caterhamu dodávat motory ještě další tři roky

Caterham se dohodl s Renaultem a bude tak používat jeho motory ještě další tři roky. Spolupráci v královně motorsportu i mimo ni si obě strany pochvalují.
Renault bude Caterhamu dodávat motory ještě další tři roky

Malajsijský tým Caterham před Velkou cenou Singapuru 2013 potvrdil, že prodloužil spolupráci se svým dosavadním dodavatelem motorů Renaultem o další tři roky. Spolupráce francouzského dodavatele pohonných jednotek a asijského týmu trvá už od roku 2011 a minimálně do roku 2016 bude ještě pokračovat.

"Toto oznámení je pro náš formulový tým samozřejmě skvělou zprávou a je zároveň odrazem silného pouta, které se vytvořilo mezi našimi dvěma společnostmi od roku 2011. Částečně také díky projektu silničního vozu, který jsme rozjeli v roce 2012 mezi Caterhamem a Alpine. Ten je momentálně v pokročilém stadiu vývoje," vyjádřil se k prodloužení spolupráce Cyril Abiteboul z Caterhamu.

Tato dohoda zároveň znamená, že si už jen dva týmy dávají načas s oznámením dodavatele motoru pro sezonu 2014, kdy dojde k markantní změně technických regulí. Sauber však pravděpodobně zůstane věrný Ferrari, dohoda by údajně měla být podepsaná v blízké době, u Lotusu se pak očekává agregát od Renaultu.

Diskuze (5) Další článek: Monako, New Jersey a Kanada během tří týdnů? Možnost to je.
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.
6. prosince | Jak se vám líbila letošní sezóna? Oznámkujte ji jako ve škole