Renault a Red Bull jsou blízko dohodě o pokračování spolupráce

Renault by měl dodávat pohonné jednotky Red Bullu také v příštím roce. Zatím stále není jasné, zda to budou značkové nebo neznačkové motory.
Renault a Red Bull jsou blízko dohodě o pokračování spolupráce

Už je to pár měsíců, co Red Bull vypověděl Renaultu předčasně o jeden rok smlouvu v domnění, že se dohodne na dodávce pohonných jednotek s Mercedesem. To se nakonec nestalo a nevyšla ani jednání s Ferrari a po vetu Dennise ani s Hondou.

Podle Autosportu je ale Red Bull blízko dohodě s Renaultem. Zbývá už jen dořešit detaily a také souhlas Mateschitze.

Red Bull to příjde draho

Red Bull by odebíral pohonné jednotky minimálně v průběhu příštího roku. Na vozech Red Bullu zůstanou i dva sponzoři, kteří mají blízko k Renaultu – Total a Infiniti, ale na konci příštího roku by zmizeli. Oba přispívali Red Bullu dvojnásobek toho, co dával Renaultu za pohonné jednotky. Příspěvek by se nyní snížil, takže pro rakouský tým bude nová spolupráce finančně náročnější.

Zatím není jasné, zda Red Bull bude jezdit s motory Renaultu (oficiálně) nebo mu bude Renault dodávat neznačkové motory, které budou mít jiný název. Zdroj Autosportu naznačil, že Red Bull má svou Energy station, takže motor by se mohl jmenovat třeba Energy (power unit).

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: V Mexiku chtějí spolupracovat s Austinem, kalendář jim to ale pokazil

15. ledna | Romain Grosjean by mohl letos závodit v IndyCar. Je spojován s týmem Dale Coyne Racing
15. ledna | Zatímco Leclerc je v karanténě, Sainz je v Maranellu. Poprvé usedne do simulátoru Ferrari.
15. ledna | Junioři Red Bullu Jüri Vips a Liam Lawson budou ve formuli 2 jezdit za tým Hitech. Ve formuli 3 pak budou za stejný tým jezdit další junioři Red Bullu Jak Crawford Ajumu Isawa.
14. ledna | Kevin Magnussen se stal otcem, narodila se mu dcera Laura.