Renault a Red Bull jsou blízko dohodě o pokračování spolupráce

Renault by měl dodávat pohonné jednotky Red Bullu také v příštím roce. Zatím stále není jasné, zda to budou značkové nebo neznačkové motory.
Renault a Red Bull jsou blízko dohodě o pokračování spolupráce

Už je to pár měsíců, co Red Bull vypověděl Renaultu předčasně o jeden rok smlouvu v domnění, že se dohodne na dodávce pohonných jednotek s Mercedesem. To se nakonec nestalo a nevyšla ani jednání s Ferrari a po vetu Dennise ani s Hondou.

Podle Autosportu je ale Red Bull blízko dohodě s Renaultem. Zbývá už jen dořešit detaily a také souhlas Mateschitze.

Red Bull to příjde draho

Red Bull by odebíral pohonné jednotky minimálně v průběhu příštího roku. Na vozech Red Bullu zůstanou i dva sponzoři, kteří mají blízko k Renaultu – Total a Infiniti, ale na konci příštího roku by zmizeli. Oba přispívali Red Bullu dvojnásobek toho, co dával Renaultu za pohonné jednotky. Příspěvek by se nyní snížil, takže pro rakouský tým bude nová spolupráce finančně náročnější.

Zatím není jasné, zda Red Bull bude jezdit s motory Renaultu (oficiálně) nebo mu bude Renault dodávat neznačkové motory, které budou mít jiný název. Zdroj Autosportu naznačil, že Red Bull má svou Energy station, takže motor by se mohl jmenovat třeba Energy (power unit).

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: V Mexiku chtějí spolupracovat s Austinem, kalendář jim to ale pokazil

14:41 | Roman Staněk skončil ve své první kvalifikaci ve F3 na 10. místě se ztrátou 3 desetin na pole position, které získal Sebastian Fernandez.
13:21 | Sezóna ještě ani pořádně nezačala a Giovinazzi už nasazuje druhou elektroniku řídicí elektroniky.
12:46 | Red Bull potvrdil, že bude mít na FIA dotazy ohledně systému DAS. Mercedes ho v prvním tréninku použil.
10:24 | Roman Staněk ve svém prvním tréninku ve F3 na osychajícím Red Bull Ringu na skvělém třetím místě z 30 jezdců! A navíc 27 kol, nejvíce ze všech.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink Hamilton (1:04.816)
2. trénink Hamilton (1:04.501)
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10