Renault a Prost prý kupují Lotus, hotovo bude před Monzou

Podle Autosportu, což je jistě důvěryhodný zdroj, se Renault a Lotus už fakticky dohodli na prodeji. Renault se tak vrací na místo činu do Enstone, kde slavil nejvyšší úspěchy naposledy v letech 2005 a 2006.
Renault a Prost prý kupují Lotus, hotovo bude před Monzou

Podle Autosportu má být dohoda oznámena příští týden. Z Lotusu se stane tovární tým Renaultu. Automobilka získá 65 % akcií. Splácet je bude po 7,5 milionech liber po dobu deseti let.

Gerard Lopez zůstane minoritním akcionářem (25 %) prostřednictvím společnosti Genii a 10 % bude mít ambasador Renaultu Alain Prost.

Uspořádání Lopez – Prost prý bude podobné dvojici Wolff – Lauda u Mercedesu. Prost tedy bude spíše nevýkonným ředitelem nebo něco obdobného.

Zatím není jasné, jak to bude s motory. Red Bull má s Renaultem pro příští rok ještě stále smlouvu, která mu zaručuje výjimečné postavení. Teoreticky by tak mohlo pro příští rok zůstat vše při starém. Lotus by pod názvem Lotus jezdil s motory Mercedes a Red Bull zůstal u Renaultu. K změnám by došlo v roce 2017.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Webber: Seb má stoprocentní pravdu

17:06 | Zandvoort by prý raději letošní závod zrušil a soustředil se na příští rok, než aby se jelo před prázdnými tribunami.
11:18 | Mistr světa z roku 1997 a současný glosátor dění ve světě motorsportu Jacques Villeneuve dnes slaví 49 let.
7. dubna | Tak ne zřejmě ale už určitě..
7. dubna | Formule 1 zřejmě prodlouží "letní přestávku", která běží nyní (uzavření továren) z 21 dnů za 35 dnů.