Rekordní kvalifikace! Nadpozemsky rychlý McLaughlin má pole position pro Indy 500 | Foto: IndyCar

Foto: IndyCar

Rekordní kvalifikace! Nadpozemsky rychlý McLaughlin má pole position pro Indy 500

Je tu konec května a spolu s ním fanoušky jeden z nejočekávanějších týdnů celého roku. V neděli se hned po Velké ceně Monaka obrátí pozornost milionů diváků do Indianapolis, kde se pojede už 108. ročník Indy 500. O podobně startovního roštu pro nejslavnější zámořský formulový závod bylo rozhodnuto před nedělní půlnocí, z pole position díky rekordnímu výkonu odstartuje Scott McLaughlin.

Kvalifikace na 500 mil Indianapolis vyvrcholila jako tradičně závěrečnou částí pro šest nejrychlejších pilotů. V bitvě, ve které jde o zajetí co nejvyššího rychlostního průměru na čtyři kola, byl nejsilnější Scott McLaughlin s monopostem stáje Penske. Novozélanďan se ve „staré cihelně“ zapsal do dějin, dosáhl totiž na historicky nejvyšší průměr 376.94 km/h.

„Vážně to byl rekord? Moje auto bylo neuvěřitelné,“ říkal po kvalifikaci překvapený, ale šťastný McLaughlin reportérovi NBC.

Týmu Penske se závěr kvalifikace obecně povedl skvěle. V první řadě budou spolu s trojnásobným šampionem australských Supercars stát další dva Penskeho jezdci. Druhý skončil vítěz Indy 500 z roku 2018 Will Power, který těsně porazil loňského šampiona z Indianapolis Josefa Newgardena.

Skvělým výkonem v kvalifikaci zaujal nováček Kyle Larson. Hvězdný pilot série NASCAR při svém debutu v Indy 500 postoupil mezi nejrychlejších šest jezdců a do závodu bude startovat z páté pozice. Hned po skončení Indy 500 se navíc bude rychle přesouvat na Charlotte Motor Speedway, aby ve stejném dni absolvoval ještě nejdelší závod série NASCAR Cup Series Coca-Cola 600.

Letošní Indy 500 budete moci sledovat živě stejně jako všechny ostatní závody IndyCar prostřednictvím oficiálního streamu na webu indycarlive.com.

Doporučujeme

Články odjinud