Ředitelství závodu má velký prostor pro zlepšení, tvrdí Guenther Steiner

Týmový šéf Haasu Guenther Steiner nebyl vloni spokojen s několika rozhodnutími, za kterými stálo ředitelství závodu.

Foto: Getty Images / Clive Mason 

Ředitelství závodu má velký prostor pro zlepšení, tvrdí Guenther Steiner | Foto: Getty Images / Clive Mason

Ať už byla loňská sezona týmu Haas jakákoliv, určitě nebyla nudná.

Americký tým střídal úspěchy s méně slavnými momenty, mezi které se řadily i tři situace, během nichž bylo ředitelstvím závodu Kevinu Magnussenovi nakázáno zajet do boxů na opravu monopostu. 

Ve všech případech šlo o to, že měl dánský pilot poškozené přední křídlo, což ředitelství pokaždé vyhodnotilo jako nebezpečné, takže Haas vždy musel svému jezdci nasadit nové křídlo, což znamenalo velkou časovou ztrátu.

Podle bosse Haasu to však nebylo nutné a podle jeho slov nepřistoupilo ředitelství závodů k jeho jezdci spravedlivě.

„Dostali jsme trest a pak změnili pravidla. Nikdo jiný potrestán nebyl,“ narážel podle Autosportu Steiner na to, že v jiných případech bylo ředitelství závodu benevolentnější.

I to byl podle týmového principála Haasu důvod, proč se jeho tým rozhodl protestovat proti Fernandu Alonsovi v Texasu, kde Španěl dojel po kolizi s Lancem Strollem s poškozeným vozem.

„Šlo o princip a poukázání na to, že je systém vadný, když nejsou pravidla nastavena pro všechny stejně,“ prohlásil Steiner, který se změn možná dočká.

FIA totiž přes zimu představila novou strukturu pro řízení velkých cen F1. Hlavní novinkou je jmenování Steva Nielsena novým sportovním ředitelem. jenž ve své nové roli bude mít na starost všechny sportovní záležitosti.

„Podle mého názoru je potřeba udělat ještě hodně práce. Myslím, že má ředitelství závodu ještě hodně prostoru pro zlepšení,“ dodal šéf Haasu.

Další článek: Přehled: Fyzické parametry současných jezdců formule 1

Témata článku: , ,