Ředitel závodu Masi odvádí skvělou práci, říká Seidl

Šéf McLarenu Andreas Seidl chválí nového ředitele Michaela Masiho.
Ředitel závodu Masi odvádí skvělou práci, říká Seidl

Ředitel závodu formule 1 je práce, na kterou by se měl člověk zaučovat léta. Michael Masi na to měl hodiny. F1 ho povolala po náhlém úmrti Charlieho Whitinga v Melbourne před startem sezóny.

Podle Andrease Seidla si Masi vede zatím dobře. „Myslím, že odvádí skvělou práci,“ řekl Seidl. „Ředitel závodu, s ohledem na to, že je v této práci nový, dělá senzační práci, abych byl upřímný. Velmi dobrý je také způsob, jakým komunikuje s týmem a je otevřený novým podnětům.“

„Jde také o rozhodnutí, která dělají sportovní komisaři. Důležitá je konzistentnost a myslím, že ta tam byla. Vždy budou rozhodnutí, která jsou kontroverzní, ale abych byl upřímný, nevidím nic, na co by se dalo stěžovat.“

FIA oprášila černo-bílou vlajku. Ve Spa ji použila poprvé po devíti letech

FIA oprášila černo-bílou vlajku. Ve Spa ji použila poprvé po devíti letech

Jedním z posledních rozhodnutí Masiho byl návrat černo-bílé vlajky po mnoha letech.

„Myslím, že je to dobrý nápad. Je to navázání na otevřenou diskusi, která se odehrála mezi ředitelem závodu, týmy a FIA. Myslím si, že způsob, jakým se s ní zacházelo, byl dobrý.“

Nyní čeká Masiho další úkol. V Singapuru se bude se zástupci FIA a týmů snažit vyřešit neopakování situace z konce kvalifikace v Monze.

„Myslím, že v diskuzích mezi týmy je hodně zdravého rozumu. Nikdo nebyl spokojený s tím, co se stalo. Myslím, že by mělo být možné najít férové řešení.

Podle Seidla bylo před kvalifikaci řečeno, že jezdci nesmí jet moc pomalu a musí dodržet určité časy, ale to evidentně nestačilo.

„Překvapilo mě, že se celá diskuse šla směrem, že hlavním viníkem byl Carlos. Když se ohlédnu zpět, tak všech devět chlapů na trati do toho bylo nějakým způsobem zapojeno. Někteří více, někteří méně. Výsledek byl nakonec myslím v pořádku. Bylo dobré, že nebyly uloženy tresty (jen napomenutí pozn. redakce).“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Magnussen by chtěl více městských závodů

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10