Ředitel závodu Masi odvádí skvělou práci, říká Seidl

Šéf McLarenu Andreas Seidl chválí nového ředitele Michaela Masiho.
Ředitel závodu Masi odvádí skvělou práci, říká Seidl

Ředitel závodu formule 1 je práce, na kterou by se měl člověk zaučovat léta. Michael Masi na to měl hodiny. F1 ho povolala po náhlém úmrti Charlieho Whitinga v Melbourne před startem sezóny.

Podle Andrease Seidla si Masi vede zatím dobře. „Myslím, že odvádí skvělou práci,“ řekl Seidl. „Ředitel závodu, s ohledem na to, že je v této práci nový, dělá senzační práci, abych byl upřímný. Velmi dobrý je také způsob, jakým komunikuje s týmem a je otevřený novým podnětům.“

„Jde také o rozhodnutí, která dělají sportovní komisaři. Důležitá je konzistentnost a myslím, že ta tam byla. Vždy budou rozhodnutí, která jsou kontroverzní, ale abych byl upřímný, nevidím nic, na co by se dalo stěžovat.“

FIA oprášila černo-bílou vlajku. Ve Spa ji použila poprvé po devíti letech

FIA oprášila černo-bílou vlajku. Ve Spa ji použila poprvé po devíti letech

Jedním z posledních rozhodnutí Masiho byl návrat černo-bílé vlajky po mnoha letech.

„Myslím, že je to dobrý nápad. Je to navázání na otevřenou diskusi, která se odehrála mezi ředitelem závodu, týmy a FIA. Myslím si, že způsob, jakým se s ní zacházelo, byl dobrý.“

Nyní čeká Masiho další úkol. V Singapuru se bude se zástupci FIA a týmů snažit vyřešit neopakování situace z konce kvalifikace v Monze.

„Myslím, že v diskuzích mezi týmy je hodně zdravého rozumu. Nikdo nebyl spokojený s tím, co se stalo. Myslím, že by mělo být možné najít férové řešení.

Podle Seidla bylo před kvalifikaci řečeno, že jezdci nesmí jet moc pomalu a musí dodržet určité časy, ale to evidentně nestačilo.

„Překvapilo mě, že se celá diskuse šla směrem, že hlavním viníkem byl Carlos. Když se ohlédnu zpět, tak všech devět chlapů na trati do toho bylo nějakým způsobem zapojeno. Někteří více, někteří méně. Výsledek byl nakonec myslím v pořádku. Bylo dobré, že nebyly uloženy tresty (jen napomenutí pozn. redakce).“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Váš názor Další článek: Magnussen by chtěl více městských závodů
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00