Red Bullu se zatím nedaří trefit nastavení

Rakouský tým by se na domácí trati rád konečně vyšvihnul na první místo. Zatím však má problémy s nalezením správného vyvážení.
Red Bullu se zatím nedaří trefit nastavení

Max Verstappen (3./5.)

Nizozemský mladík si po tréninku postěžoval, že jeho rychlost snižovala jízda se starou podlahou. Tu si navíc v průběhu prvních jízd pochroumal.

„Nebyl to úplně ideální den, neboť jsem jel s porušenou podlahou. Něco se tam zlomilo. Pro druhý trénink jsme ji trochu ořízli, což nás trochu limitovalo a ovlivnilo to přítlak. Pořád máme co zlepšovat. Víme, že hodně ztrácíme na rovinkách, a to i přes to, že jsou tu tři DRS zóny.

Nepodařilo se nám nalézt správné vyvážení. Nemyslím si, že za to mohou pneumatiky. Zkrátka ještě máme co dělat, ale věřím, že až se nám nastavení podaří trefit, začnou fungovat i pneu,“ doufá Verstappen.

Daniel Ricciardo (5./4.)

Australský závodník pátek v Rakousku viděl v trochu veselejších barvách. Ani jemu se však nepodařilo najít ideální nastavení.

„Byl to pohodový den. Pro druhý trénink jsme provedli pár změn. Ideál by měl být někde uprostřed, takže se pokusíme nasadit takové nastavení, které je někde na půli cesty mezi prvním a druhým tréninkem. Ráno jsme byli o něco lepší než odpoledne. Něco málo jsme změnili. Bude zajímavé sledovat, s jakou kdo zítra přijde strategií,“ těší se Ricciardo.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (1) Další článek: Hamilton si pochvaluje pneumatiky
19:27 | Hamilton po odchodů od stewardů řekl, že o vítězství nepřijde.
17:42 | V Hockenheimu se krátce po konci závodu otevřelo nebe...doslova povodeň.
22. července | Gasly mění kompletně celou pohonnou jednotku. Odstartuje z konce startovního pole
21. července | Ferrari věnovalo zisk pole position Marchionnemu..

GP Maďarska 2018

Pátek 27. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 28. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. července 2018
Závod 15.10