Red Bullu se zatím nedaří trefit nastavení

Rakouský tým by se na domácí trati rád konečně vyšvihnul na první místo. Zatím však má problémy s nalezením správného vyvážení.
Red Bullu se zatím nedaří trefit nastavení

Max Verstappen (3./5.)

Nizozemský mladík si po tréninku postěžoval, že jeho rychlost snižovala jízda se starou podlahou. Tu si navíc v průběhu prvních jízd pochroumal.

„Nebyl to úplně ideální den, neboť jsem jel s porušenou podlahou. Něco se tam zlomilo. Pro druhý trénink jsme ji trochu ořízli, což nás trochu limitovalo a ovlivnilo to přítlak. Pořád máme co zlepšovat. Víme, že hodně ztrácíme na rovinkách, a to i přes to, že jsou tu tři DRS zóny.

Nepodařilo se nám nalézt správné vyvážení. Nemyslím si, že za to mohou pneumatiky. Zkrátka ještě máme co dělat, ale věřím, že až se nám nastavení podaří trefit, začnou fungovat i pneu,“ doufá Verstappen.

Daniel Ricciardo (5./4.)

Australský závodník pátek v Rakousku viděl v trochu veselejších barvách. Ani jemu se však nepodařilo najít ideální nastavení.

„Byl to pohodový den. Pro druhý trénink jsme provedli pár změn. Ideál by měl být někde uprostřed, takže se pokusíme nasadit takové nastavení, které je někde na půli cesty mezi prvním a druhým tréninkem. Ráno jsme byli o něco lepší než odpoledne. Něco málo jsme změnili. Bude zajímavé sledovat, s jakou kdo zítra přijde strategií,“ těší se Ricciardo.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (1) Další článek: Hamilton si pochvaluje pneumatiky
15. listopadu | Lewis Hamilton musel korigovat svá slova o Indii... odkaz
15. listopadu | Rob Smedley by se po odchodu z Williamsu mohl vrátit zpět do Ferrari.
14. listopadu | Fernando Alonso bude mít tým v sérii Formula Renault Eurocup
14. listopadu | Bývalý šéf Porsche ve WEC Andreas Seidl by mohl zamířit do F1 do vedení některého z týmů. Není ale jasné, kterého...

GP Abú Dhabí 2018

Pátek 23. listopadu 2018
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 24. listopadu 2018
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 25. listopadu 2018
Závod 14.10