Red Bullu se příští rok zvýší náklady až o miliardu

Změny v pravidlech významně zvýší náklady na soutěžení ve formuli 1 a podle šéfa Red Bullu Racing Christiana Hornera si za to týmy můžou samy.
Red Bullu se příští rok zvýší náklady až o miliardu

Ekonomická situace většiny týmů je vážná, přesto se pořád mění pravidla tak, že dochází ke zvyšování nákladů. Příští rok dojde ke skokovému navýšení.

"Motory (šestiválce) jsou mnohem dražší a provoz motoru... Jen samotný chladič bude ve srovnání s letošním rokem stát dvojnásobně," vysvětloval Horner pro Espn."

"Pak jsme samozřejmě přidali čtyři sezónní testy, takže týmy můžou vinit jen samy sebe, protože každé pravidlo zavedené pro příští rok bude mít dramatické dopady na náklady. Můžeme strkat hlavy do písku a zastírat fakta, ale dokud se nevyřeší základní věci, to ostatní jsou jen věci na okrasu."

Šéf rakouské stáje prozradil, že rozpočet Red Bullu se bude muset navýšit o částku, kterou některé ostatní týmy téměř jistě neseženou.

"Dopady vyšších nákladů v příštím roce by se u nás mohly pohybovat někde mezi 25 až 40 milióny eur (675 milionů až miliarda korun). My ty peníze musíme sehnat, protože Red Bull ten deficit nezaplatí, a proto máme na voze mnohem víc partnerů."

"Naštěstí jsme byli úspěšní a podařilo se nám přilákat dobré partnery a dobré příjmy, ale pokud jste na roštu níž, musí být nemožné pokrýt ten nárůst nákladů příjmy."

Další článek: Formule 1 zvažuje povinný minimální počet zastávek v boxech

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10