Red Bullu se líbí myšlenka sprintu s cestovními vozy

Ve hře je stále myšlenka změny formátu závodního víkendu. Nejhlasitěji se přitom mluví o možnosti sobotního sprintu.
Red Bullu se líbí myšlenka sprintu s cestovními vozy

Ve hře jsou nebo byly tři možné podoby sprintu: tradiční, ve kterém by nastoupili jezdci F1 a na výsledek sprintu by se promítl do pořadí na startu nedělního závodu. Druhou možností byl sprint juniorů s třetími vozy s tím, že několik (zřejmě 4) vítězové by se kvalifikovali do velké ceny.

Třetí možností, která se ale nesetkala s velkou podporou, byl sprint s cestovními vozy. Měla to být jakási obdoba Procar, což byla série v letech 1979 a 1980, které se účastnili mimo jiné jezdci formule 1. Šampionát vyhráli Lauda a Piquet.

Podobný nápad má minimálně jeden dost zásadní problém – v čem by jezdci jezdili? Nelze si asi dnes moc představit, že by se Vettel se znakem vzpínajícího se koně proháněl v BMW (když už vycházíme z Procar) apod. Proto bylo od myšlenky ihned upuštěno.

Christiana Hornera ale nápad zaujal, i když připouští, že je v dnešní době právě díky tomu, co jsme zmínili, problematický. 

„Mohli bychom přivést starší jezdce, což by bylo dobré, kdyby noví jezdci bojovali pro těm starším,“ říká Horner pro Motorsport.com.

Podle Hornera je F1 hodně o technice a méně o zábavě. „Myslím, že fanoušci chtějí vidět konkurenci. Posledních 18 měsíců máme dominantní tým, odvedli dobrou práci a zaslouží si být v této pozici. Ale na druhou stranu bychom měli pochopit, že když jsou výsledky velmi předvídatelné, tak to na atraktivnosti nepřidá.“

Foto: Simon Davison, CC BY 2.0, Wikipedia

Další článek: FIA se stále nevzdává myšlenky rozpočtových stopů

8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.