Red Bullu se krátí čas, Ricciardo už dostal nabídku z NASCAR

Red Bull stále nemá jasno ohledně pohonných jednotek pro příští rok.
Red Bullu se krátí čas, Ricciardo už dostal nabídku z NASCAR

Do konce letošní sezóny zbývají ještě dva závody, ale v továrnách se už pracuje na vozech pro příští rok, přičemž jejich vývoj je ve značně pokročilém stádiu. V Red Bullu a Toro Rosso ale stále nevědí, jaká pohonná jednotka bude jejich vozy příští rok pohánět. Mezi jednotlivými pohonnými jednotkami jsou samozřejmě rozdíly, které ovlivní i šasi.

Dietrich Mateschitz nedávno dal lhůtu pro nalezení řešení do konce října. „Pracujeme velmi tvrdě, abychom se pokusili najít řešení,“ řekl Horner pro Sky Sports a dodává, že konec října by byl ideální, ale nestalo se tak.

FIA hodlá vypsat tendr na dodavatele alternativní pohonné jednotky. Zatímco výrobci jsou proti, některé menší týmy souhlasí a pro je také Red Bull, jehož aktuální situace se tím ale samozřejmě nevyřeší.

„Myslím, že FIA má dva problémy,“ řekl Horner pro Crash.net. „Tím prvním je cena a druhým ochota dodávat. V rámci platných pravidel nelze výrobce nutit, aby dodával. Takže z tohoto důvodu musí existovat alternativa, která ale také musí být konkurenceschopná.“

Ricciardo přemýšlí o NASCAR

Pokud by Red Bull nakonec skončil, budou minimálně dva jezdci bez závodní sedačky. U Toro Rosso je totiž budoucnost také ve hvězdách a Red Bull už dříve naznačil, že by odešel s oběma týmy. Jezdec NASCAR Dale Earnhardt Jr. přes Twitter pozval Ricciarda do americké série.

Australan ale říká, že chce zůstat v F1. „Pokud ne, tak Dale Jr mě pozval závodit do NASCAR, takže pokud nebudu mít sedačku v F1, tak to můžu vzít,“ smál se Ricciardo.

„Mám Ameriku hodně rád, takže žít a závodit v Americe po kariéře v F1 by mohlo být zajímavé. Samozřejmě chci být příští rok tady, ale pokud bych tu z nějakého důvodu nebyl, tak bych mohl mít možnost,“ dodal pro Motorsport.com.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Diskuze (40) Další článek: Vettel: Auto bylo dobré, jezdci byli špatní
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00