Red Bullu se krátí čas, Ricciardo už dostal nabídku z NASCAR

Red Bull stále nemá jasno ohledně pohonných jednotek pro příští rok.
Red Bullu se krátí čas, Ricciardo už dostal nabídku z NASCAR

Do konce letošní sezóny zbývají ještě dva závody, ale v továrnách se už pracuje na vozech pro příští rok, přičemž jejich vývoj je ve značně pokročilém stádiu. V Red Bullu a Toro Rosso ale stále nevědí, jaká pohonná jednotka bude jejich vozy příští rok pohánět. Mezi jednotlivými pohonnými jednotkami jsou samozřejmě rozdíly, které ovlivní i šasi.

Dietrich Mateschitz nedávno dal lhůtu pro nalezení řešení do konce října. „Pracujeme velmi tvrdě, abychom se pokusili najít řešení,“ řekl Horner pro Sky Sports a dodává, že konec října by byl ideální, ale nestalo se tak.

FIA hodlá vypsat tendr na dodavatele alternativní pohonné jednotky. Zatímco výrobci jsou proti, některé menší týmy souhlasí a pro je také Red Bull, jehož aktuální situace se tím ale samozřejmě nevyřeší.

„Myslím, že FIA má dva problémy,“ řekl Horner pro Crash.net. „Tím prvním je cena a druhým ochota dodávat. V rámci platných pravidel nelze výrobce nutit, aby dodával. Takže z tohoto důvodu musí existovat alternativa, která ale také musí být konkurenceschopná.“

Ricciardo přemýšlí o NASCAR

Pokud by Red Bull nakonec skončil, budou minimálně dva jezdci bez závodní sedačky. U Toro Rosso je totiž budoucnost také ve hvězdách a Red Bull už dříve naznačil, že by odešel s oběma týmy. Jezdec NASCAR Dale Earnhardt Jr. přes Twitter pozval Ricciarda do americké série.

Australan ale říká, že chce zůstat v F1. „Pokud ne, tak Dale Jr mě pozval závodit do NASCAR, takže pokud nebudu mít sedačku v F1, tak to můžu vzít,“ smál se Ricciardo.

„Mám Ameriku hodně rád, takže žít a závodit v Americe po kariéře v F1 by mohlo být zajímavé. Samozřejmě chci být příští rok tady, ale pokud bych tu z nějakého důvodu nebyl, tak bych mohl mít možnost,“ dodal pro Motorsport.com.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Vettel: Auto bylo dobré, jezdci byli špatní

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00