Red Bullu pomáhá proti Mercedesu i špičkový simulátor za 800 milionů

Týmy dnes poměrně hodně využívají simulátory, na kterých lze vyzkoušet nejrůznější nastavení. Nejdál je v tomto ohledu Red Bull.
Red Bullu pomáhá proti Mercedesu i špičkový simulátor za 800 milionů

Red Bullu nyní hraje vše do karet, nebo to tak alespoň vypadá. Renault výrazně zlepšil spolehlivost a nejspíše také výkon. V příštím roce budou zavedena nová pravidla a v Milton Keynes umí postavit velmi dobré šasi. V tomto ohledu jim podle Auto Motor und Sport pomáhá i špičkový simulátor za 30 milionů euro (přes 800 milionů korun).

Simulátor je 360 stupňový, což jezdci poskytne realistické dojmy. Co je ovšem důležitější, ve vedlejší místnosti je postaven kompletní vůz, s nímž je simulátor propojen. Na tomto voze lze testovat úplně vše – od motoru přes převodovku, pneumatiky, dokonce i různé teploty. Simulace je mimořádně blízko reálné trati.

Vývoj v aerodynamickém tunelu, testování na trati nebo počítačové simulace (CFD) jsou omezené, simulátory nikoliv. Red Bull tak může testovat dnem i nocí a získat výhodu pro příští rok.

Mercedes má postavenou testovací stolici VTT (Virtual Test Track), na které lze ale testovat jen motor a převodovku. Nikoli celé šasi.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Montoya dává za španělskou kolizi vinu Hamiltonovi

24. ledna | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.
23. ledna | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.