Red Bullu jsme motory nedali, protože by nás ohrozil, přiznal Marchionne

Sergio Marchionne otevřeně přiznal, že Ferrari odmítlo dodávat pohonné jednotky Red Bullu, protože by to znamenalo pro Ferrari problém.
Red Bullu jsme motory nedali, protože by nás ohrozil, přiznal Marchionne

Red Bull chtěl původně motory Mercedes. S úřadujícími šampiony se nedohodl, a tak se obrátil na Maranello. U vzpínajícího se koně ale nakonec Red Bull uspěl jen částečně. Ferrari bude dodávat letošní pohonné jednotky pro Toro Rosso.

„Museli jsme se vypořádat s některými nejistotami naší architektury a překlenout technologickou ztrátu,“ řekl Marchionne pro Autosport.

„Takže zavázat se, že poskytneme rovnocennou pohonnou jednotku týmu, jehož vývoj šasi má technické schopnosti konkurovat, by mohlo být pro konkurenceschopnost Ferrari nebezpečné.“

„Mou hlavní povinností je podporovat a chránit Ferrari. Nezajímá mě porážení Mercedesu Red Bullem. Chci, aby vyhrávalo Ferrari.“

„Vím, že schopnosti Red Bullu jsou dobré. Se Sebastianem Vettelem nás zničili a vyhráli šampionáty.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Přehled výroků Fernanda Alonsa v roce 2015

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
13:19 | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.