Red Bullu a Lotusu se nelíbí F-průduch Mercedesu, diskutovaly o něm s FIA

Pozitivní postoj Mezinárodní automobilové federace k systému na zadním křídle Mercedesu se nesetkal s pochopením v celém paddocku.
Red Bullu a Lotusu se nelíbí F-průduch Mercedesu, diskutovaly o něm s FIA

Během závodního víkendu v Melbourne se potvrdilo, že Mercedes jezdí s novou verzí F-průduchu na zadním křídle. FIA systém prozkoumala a označila ho za legální.

Podle Autosportu s tímto názorem ale nesouhlasí týmy Red Bull Racing a Lotus, a proto před třetím tréninkem navštívily technického delegáta FIA Charlieho Whitinga a vysvětlovaly mu, proč si myslí, že systém Mercedesu není legální.

Těžko si lze ale představit, že Whiting změní názor, protože jak ve čtvrtek vysvětlil, v F-průduchu nejsou žádné pohyblivé části a je zcela pasivní, tudíž nelze v regulích najít článek, kterému by odporoval.

Na druhé straně je třeba připomenout, že FIA nejdříve označila za legální také systém Lotusu pro udržování stabilní světlé výšky a na začátku letošního roku otočila a zakázala ho. Pokud ovšem názor tentokrát nezmění, soupeřům Mercedesu zbyde poslední možnost v podobě oficiální protestu.

Další článek: Volné tréninky v Melbourne uzavřel nejlepším časem Hamilton