Red Bull zvažuje, že si také nahradí test mladých talentů testem soukromým

Podle britského listu The Times jsou některé týmy velmi nespokojené s verdiktem FIA nad Mercedesem a uvažují o jisté formě protestu.
Red Bull zvažuje, že si také nahradí test mladých talentů testem soukromým

Red Bull odmítl veřejně komentovat přísnost trestu, který FIA udělila za test Mercedesu, zatímco Ferrari se mu neoficiálně vysmálo, že je příliš mírný.

The Times pak informoval, že podle jeho zdrojů Red Bull zvažuje bojkot testu mladých talentů. Chce využít verdikt v kauze Mercedesu jako precedent, uspořádat si svůj vlastní soukromý třídenní test se závodními jezdci, a pak se nechat potrestat zákazem účasti v testu mladíků a napomenutím.

Nespokojenost vládne i u Ferrari, ale to by se k takovému kroku zřejmě neuchýlilo.

"Jak může být napomenutí dostatečným trestem pro tým, který se trápil v GP Španělska, testoval a pak vyhrál v Monaku?" cituje The Times zdroj blízký Ferrari. "Nikdo o tom testu nevěděl, přesto se nezdá, že by tribunál prošetřil, proč tomu tak bylo a co přesně se dělo."

"Není divu, že jsou týmy naštvané. Už mají dost FIA. Výhrůžky můžou být teď plané, ale skutečnost, že se takové diskuze vedou, ukazuje, že nikdo není spokojený s Todtem a FIA. Kritický okamžik přichází a všichni se ptají, kdy a jak. Možná ten čas nastal teď."

Úmyslné porušení pravidel ze strany Red Bullu se ale jeví jako málo pravděpodobné, protože FIA by v takovém případě mohla trestat mnohem přísněji. Mercedesu totiž uznala jednání v dobré víře na základě neformální konzultace s Whitingem a neúmyslné provinění.

Diskuze (59) Další článek: Náš problém s testováním zůstává nevyřešený, upozorňuje Pirelli
21:17 | Vypadá to, že Arrivabene x Binotto zatím 1:0. Binotto podle italských médií nedorazil do Austinu.
18:43 | TOP 5 jezdců v historii F1 podle Alonsa: Schumacher, Prost, Fangio, Senna a Hamilton.
15:20 | Potvrzeno... Schumacher i Ticktum se zúčastní prestižního závodu F3 v Macou... přesně za měsíc.
18. října | Potvrzen harmonogram testů. Pojede se opět v Katalánsku a to od 18. do 21. února a od 26. února do 1. března.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10