Red Bull zvažuje, že si také nahradí test mladých talentů testem soukromým

Podle britského listu The Times jsou některé týmy velmi nespokojené s verdiktem FIA nad Mercedesem a uvažují o jisté formě protestu.
Red Bull zvažuje, že si také nahradí test mladých talentů testem soukromým

Red Bull odmítl veřejně komentovat přísnost trestu, který FIA udělila za test Mercedesu, zatímco Ferrari se mu neoficiálně vysmálo, že je příliš mírný.

The Times pak informoval, že podle jeho zdrojů Red Bull zvažuje bojkot testu mladých talentů. Chce využít verdikt v kauze Mercedesu jako precedent, uspořádat si svůj vlastní soukromý třídenní test se závodními jezdci, a pak se nechat potrestat zákazem účasti v testu mladíků a napomenutím.

Nespokojenost vládne i u Ferrari, ale to by se k takovému kroku zřejmě neuchýlilo.

"Jak může být napomenutí dostatečným trestem pro tým, který se trápil v GP Španělska, testoval a pak vyhrál v Monaku?" cituje The Times zdroj blízký Ferrari. "Nikdo o tom testu nevěděl, přesto se nezdá, že by tribunál prošetřil, proč tomu tak bylo a co přesně se dělo."

"Není divu, že jsou týmy naštvané. Už mají dost FIA. Výhrůžky můžou být teď plané, ale skutečnost, že se takové diskuze vedou, ukazuje, že nikdo není spokojený s Todtem a FIA. Kritický okamžik přichází a všichni se ptají, kdy a jak. Možná ten čas nastal teď."

Úmyslné porušení pravidel ze strany Red Bullu se ale jeví jako málo pravděpodobné, protože FIA by v takovém případě mohla trestat mnohem přísněji. Mercedesu totiž uznala jednání v dobré víře na základě neformální konzultace s Whitingem a neúmyslné provinění.

Další článek: Náš problém s testováním zůstává nevyřešený, upozorňuje Pirelli

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10