Red Bull zvažoval stavbu vlastního motoru, přiznal Marko

Helmut Marko přiznal, že Red Bull prověřoval možnost, že by si sám postavil pohonnou jednotku. Nakonec si to ale rozmyslel.
Red Bull zvažoval stavbu vlastního motoru, přiznal Marko

Stavba vlastního motoru nebyla na stole vloni, kdy tým zůstal bez pohonné jednotky, ale už v roce 2014 a to hned z kraje sezóny.

„Podívali jsme se na to, ale velmi rychle jsme zjistili, že to pro Red Bull není,“ řekl Marko pro Autosport. „Bylo to, když jsme měli první testy v roce 2014. Podívali jsme se na to a prověřili to.“

Red Bull spolupracuje s firmou AVL. Na dotaz, zda měla být společnost do případného vývoje zapojena, Marko reagoval: „Dietrich Mateschitz je ze Štýrska, AVL je ze Štýrského Hradce. Některé další firmy dělají turba. Vše je to v rámci jedné hodiny.“

„Je tam dost know-how, ale náklady a složitost celé věci… Nemluvíme o motoru, mluvíme o pohonné jednotce, která je mnohem složitější, a tato motorová pravidla jsou špatná.“

Podle Marka jsou náklady na vývoj obrovské. Jen pro vývoj pohonné jednotky je potřeba 250 až 300 lidí.

Red Bull zatím nemá jasno o své budoucnosti, ale bez motoru příští rok nebude. Podle Marka bude také záležet, jak se posunou diskuse o nových pravidlech okolo pohonných jednotek, případně, zda nepřijde alternativní motor.

„Máme možnosti. Ale chceme konkurenceschopný motor, se kterým můžeme jezdit vpředu a vyhrávat.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Symonds: Postup Haasu je dobrý pro něj, ale ne pro F1

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)