Red Bull zůstává s Renaultem a pomůže mu

Auto Bild Motorsport přináší informaci, podle které Red Bull bude i nadále odebírat motory Renault. Francouzům navíc výrobce energetických drinků pomůže.
Red Bull zůstává s Renaultem a pomůže mu

Pokud se informace německých médií potvrdí, bude to konec teorií a spekulací o ukončení spolupráce mezi Renaultem a Red Bullem, stavbě vlastního motoru či příchodu dalšího dodavatele.

Podle Auto Bild Motorsport pošle Red Bull do Viry-Chatillon, kde se staví pohonné jednotky Renault, slušnou finanční injekci. Renault za to zmodernizuje své technologické centrum a pro příští rok postaví téměř novou pohonnou jednotku (pravidla vývoj částečně omezují – viz článek níže).

Kolik stojí pohonné jednotky a jak je to s jejich vývojem?  

Kolik stojí pohonné jednotky a jak je to s jejich vývojem?  

Určitá škatulata se přesto budou hýbat. Motory Renault by měly odebírat oba týmy Red Bullu, Caterham, který mění majitele ale nikoliv motory a název a možná také nový rumunský tým Forza Rossa (bez ohledu na název evokující spříznění s Ferrari). Lotus je pak blízko přechodu k Mercedesu.

Na vývoj motoru by měl dohlížet Adrian Newey, do Renaultu se z Caterhamu vrací Cyril Abiteboul a skloňuje se rovněž jméno experta a bývalého zaměstnance Mercedesu Maria Illiena. Ten byl poradcem při vytváření nových pravidel okolo pohonných jednotek a je kamarádem Adriana Neweyho. 

Diskuze (7) Další článek: Pirelli: pevné starty po safety caru musíme prozkoumat
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
22. října | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00