Red Bull změnil postup při pit stopech, chce být méně čitelný

V reakci na Grand Prix Španělska se Red Bull rozhodl změnit proceduru vedoucí k zastávce v boxech. Nechce, aby konkurence snadno poznala, kdy Vettel nebo Webber zamíří k mechanikům.
Red Bull změnil postup při pit stopech, chce být méně čitelný

V závodě v Barceloně si Ferrari hlídalo Marka Webbera a Fernanda Alonsa posílalo do boxů zároveň s ním. "Pit stopy jsou součástí hry a jedinou možnost, jak porazit Marka, mělo Ferrari v jeho pokrytí během zastávek v boxech," cituje šéfa Red Bullu Racing Christiana Hornera Autosport.

"Všimli si u nás něčeho, co nás prozrazovalo, když jsme se chystali zastavit, a povolali Fernanda. Nemohla to být totiž náhoda, že zastavil pokaždé, když jsme zavolali Marka. Ale bylo to podle pravidel. Nakonec jsme udělali falešné volání. Fernando zajel do boxů a Mark zůstal venku, ale bohužel jsme v té době už měli takovou ztrátu na Jensona a Lewise, že pódium nebylo možné. Ale to k této hře patří, je to týmový sport, je to jako jen naznačená přihrávka v ragby nebo jiném sportu."

Red Bull volá své jezdce do boxů na poslední chvíli a Alonso jezdil před Webberem, takže je podle Hornera jisté, že Ferrari nějak poznalo předem, kdy se zastávka uskuteční.

"Proto jsme pro tento víkend změnili své procedury," řekl. "Nevím, jestli si mechanici dávali ruce do kapes ve špatnou chvíli, nebo vybírali pneumatiky. V každém případě jsme pro tento víkend změnili procedury, abychom byli méně čitelní."

Další článek: V Monaku má Williams zatím největší šanci na body, věří Maldonado