Red Bull: Žádná jednička a dvojka nebude

„Budeme dál podporovat oba jezdce stejně,“ říká Horner.
Red Bull zatím nechá své jezdce volně závodit mezi sebou. Šéf týmu Christian Horner nechce v nejbližší době mluvit o žádné jedničce a dvojce.

„Budeme dál podporovat oba jezdce stejně. Mají mezi sebou odstup jen jeden a půl bodu, takže o šampionát mohou bojovat oba,“ řekl Horner.

Red Bull poslední dva závody zcela ovládl a získal dvě dvojitá vítězství po sobě. Pokud by to tak šlo dál, mají Rakušané reálnou šanci ještě zdramatizovat šampionát. Až donedávna ho přitom měl plně pod kontrolou tým Brawn.

„Chceme, aby oba stahovali Brawn tak rychle, jak to bude možné,“ poznamenal Horner. „Myslím, že máme v současné době nejlepší jezdecké duo ve formuli 1. S oběma zacházíme stejně a zásobujeme je stejným vybavením.“

Sebastian Vettel a Mark Webber jsou v bodování jezdců druhý a třetí. Už přeskočili Rubense Barrichella od Brawnu, ale Jenson Button má před nimi pořád víc než dvacetibodový náskok. V poháru konstruktérů se Red Bull přiblížil Brawnu na devatenáct a půl bodu.
Další článek: Co se kde šustlo za posledních pár dní

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.