Red Bull začne pracovat na novém voze, ale pokračuje i ve vývoji RB7

Adrian Newey uvedl, že Red Bull bude nyní pracovat na voze pro rok 2012, ale nadále chce pokračovat i ve vývoji vozu RB7, který zatím suverénně vládne letošní sezoně.
Red Bull začne pracovat na novém voze, ale pokračuje i ve vývoji RB7

Podle technického ředitele Red Bullu Adriana Neweye se bude nyní Red Bull věnovat vývoji vozu na rok 2012. Nadále ale chce vylepšovat i stávající model RB7, se kterým Sebastian Vettel dominuje letošní sezoně.

"Jsme ve fázi, kdy musíme pokračovat ve vývoji RB7. Ještě nejsme ani v polovině sezony, takže musíme dál tlačit, ale také je třeba začít myslet na vůz pro příští rok," uvedl Newey pro web ESPNF1.

Příští týden se v Silverstone poprvé pojede bez proudění výfukových plynů na difuzor při nesešlápnutém plynovém pedálu. Newey si stejně jako představitelé jiných týmů uvědomuje, že omezení všem přinese určité ztráty.

"Máme hrubou představu, kolik ztratíme, ale nevíme, jestli to bude mít na všechny motory stejný dopad a jestli to některá auta ovlivní více než jiná. Samozřejmě nám to dává určitou práci na zbytek sezony, abychom se ujistili, že budeme naše auto plně využívat," uvedl Newey.

Geniální aerodynamik, který už uspěl s Williamsem, McLarenem a nyní Red Bullem dodal, že působiště v F1 už určitě měnit nechce. "U Red Bullu jsem velmi šťastný a nedovedu si představit, že bych přestoupil kamkoliv jinam. Momentálně nevím, co budu jednoho dne dělat. Nedovedu si představit, že bych dělal něco jiného v motorsportu," prohlásil Newey. "Myslím, že kdybych chtěl odejít, dělal bych něco úplně jiného."

Další článek: Renault se v důsledku změny pravidel obává ztráty přítlaku

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton