Red Bull vyzkouší v Číně dvě různé specifikace svého vozu

Úřadující mistři světa nejsou spokojení se svými výkony, proto se rozhodli v Šanghaji porovnat dvě odlišné verze svého monopostu.
Red Bull vyzkouší v Číně dvě různé specifikace svého vozu

Red Bull se v úvodu letošní sezóny trochu trápí, zřejmě největší problém mu dělá využívání výfukových plynů pro aerodynamické účely, psali jsme zde.

"Předvedli jsme dobrou závodní rychlost, ale víme, že se musíme zlepšit v kvalifikacích," řekl technický šéf týmu Adrian Newey. "Abychom vyhodnotili naše nejnovější úpravy, nasadíme v pátek v Číně dvě různé specifikace RB8."

"Na základě zpětné vazby a preferencí jezdců Mark vyzkouší upravenou evoluci nastavení z malajsijské GP, zatímco Sebastian pojede v předsezónní specifikaci. Výsledky pak porovnáme."

Red Bull to sice neupřesnil, ale Vettel zřejmě dostane verzi vozu s původní specifikací výfuků, se kterou tým jezdil většinu zimních testů. Konfiguraci výfuků, která má foukat plyny k difuzoru, nasadil až na poslední dny testů v Barceloně, a od té doby má problémy.

Další článek: Susie Wolffová se stala testovací jezdkyní Williamsu

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna