Red Bull vysvětlil, jak se dostal Ricciardo před Vettela

V Kanadě sice vyhrál poprvé ve své kariéře Daniel Ricciardo, ale radovat se klidně mohl i úřadující mistr světa. Vettel byl před druhými zastávkami před Ricciardem. Co se stalo?
Red Bull vysvětlil, jak se dostal Ricciardo před Vettela

Helmut Marko v rozhovoru pro německý Autobild vysvětluje, jak se Ricciardo dostal před Vettela. Jednalo se prý o smůlu čtyřnásobného mistra světa.

Sebastian Vettel byl před druhou zastávkou uvízlý za Hülkenbergem. Nejednalo se ani tak o souboj pilotů jako spíše motorů. Vettel se svým Renaultem neměl proti Mercedesu na rovinkách příliš šancí. Žádal proto tým, aby s tím něco přes strategii udělal.

Pak přišly druhé zastávky. Vettel zamířil k mechanikům v 36. kole, týmový kolega o kolo později. Když se ale Ricciardo vrátil na trať, byl před Vettelem. Proč? 

Podle Marka ztratil Vettel v kole, v němž zajel do boxů, čas za Hülkenbergem, zatímco Ricciardo měl mnohem volnější trať. „Nebyla to Vettelova chyba, lidé na boxové zídce se spletli“, říká Marko.

Jeho slova potvrzují i data. Vettelovo kolo, ve kterém zajel do boxů, mělo hodnotu 1:36.058, zatímco to Ricciardovo 1:35.162.

Ricciardova druhá zastávka navíc byla nejrychlejší celého dne. Australan byl v boxech celkem 23.274 sekund, Vettel 23.340 sekund. 

Diskuze (21) Další článek: Massa: V Kanadě jsem byl v závěru nejrychlejší, mohl jsem vyhrát
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.
6. prosince | Jak se vám líbila letošní sezóna? Oznámkujte ji jako ve škole