Red Bull: Výsledky kvalifikace nás nepřekvapily, zítra ale může být vše jinak

Loňský šampion mezi týmy, Red Bull, si letos musí pomalu zvykat na trošku jiné výsledky. Mark Webber zítra odstartuje čtvrtý, Sebastian Vettel pátý.
Red Bull: Výsledky kvalifikace nás nepřekvapily, zítra ale může být vše jinak

Mark Webber zajel v dnešní kvalifikaci čtvrtý nejrychlejší čas, na pole position však ztratil 0,242 sekundy. Loňský mistr světa Sebastian Vettel se na tvrdší směsi pneumatik kvalifikoval šestý, po penalizaci Kimiho Räikkönena se ovšem zítra při startu posune o jedno místo vpřed.

"Nebylo to tak špatné, jezdili jsme docela dobře," řekl Webber novinářům. "V Melbourne jsme byli o něco rychlejší v závodě než v kvalifikaci. Když se dnes podívám na ztrátu na pole position, tak se zdá, že zaostáváme o dvě až tři desetiny, což je krok tím správným směrem. Od Melbourne jsme rozhodně s autem o něco pokročili vpřed."

Australan také zmínil, že v letošní sezoně je vše mnohem těsnější, než tomu bylo vloni. "V prvních čtyřech řadách je to hodně těsné. Několik týmů tam předvádí hodně dobré výkony, což jistě fanoušci ocení."

Sebastian Vettel zajel svoje poslední měřené kolo na tvrdé směsi pneumatik, čímž samozřejmě rozpoutal divoké diskuze o strategii Red Bullu. Němec vše vysvětluje takto: "Na střední směsi pneumatik jsem se necítil moc dobře, proto jsme se rozhodli na poslední kolo přezout na tvrdou směs, což byl rozhodně krok vpřed."

"Ani tak jsem se ale v autě necítil nejlépe. Měl jsem problémy najít to správné vyvážení, takže jsem z auta při posledním měřeném kole nedostal úplně všechno," komentuje Němec.  "Nebylo moc času na to, abychom nějak od Austrálie zareagovali. Mclareny byly silné v Austrálii a jsou silné i tady. Je tedy musíme porazit."

Šéf týmu Christian Horner v rozhovorech s novináři potvrdil, že dnešek jeho tým nijak nepřekvapil: "Čtvrté a páté místo na startu po Kimiho penalizaci je asi tak to, co jsme od dnešní kvalifikace očekávali. S oběma našimi jezdci jsme zítra zvolili odlišný přístup. Mark se kvalifikoval na měkčí sadě pneumatik (střední směs), zatímco Sebastian na té tvrdší (tvrdá směs). Během víkendu vypadaly naše dlouhé jízdy docela dobře, tak doufejme, že zítra budeme mít dobrý závod a předvedeme nějakou show."

Diskuze (26) Další článek: Novější týmy: Oba vozy HRT se kvalifikovaly do závodu