Red Bull vyřadil z testu Webbera, Lotus Räikkönena

Kvůli omezení pro závodní piloty si v silverstonském testu nezajezdí Mark Webber, tým ho dnes ze soupisky vyřadil.
Red Bull vyřadil z testu Webbera, Lotus Räikkönena

Red Bull Racing chtěl původně rozdělit každý den na půl, dnes měli jezdit Da Costa a Ricciardo, zítra Da Costa a Webber a v pátek Sainz a Vettel.

Jenomže jak už FIA vysvětlila, závodní jezdci smí jezdit v součtu jen jeden den. Red Bull to sice plnil svými jezdci, ovšem Ricciardo je také závodní jezdec, i když z jiného týmu, což znamenalo, že by závodní piloti jezdili celkem jeden a půl dne.

Red Bull si tento problém vyříkal s FIA a byl donucen svůj program upravit tak, aby čas závodních jezdců nepřesáhl jeden den. Vyřešil to tak, že stáhl Webbera.

Ve středu tedy bude jezdit jen Da Costa, ve čtvrtek Da Costa a Ricciardo a v pátek Sainz a Vettel.

Lotus přistoupil ke stejnému kroku s Räikkönenem. Vysvětlil to tak, že je pro něj výhodnější nasadit jen mladé jezdce, protože ti nejsou nijak omezeni ve své práci, a tudíž můžou pracovat na vývoji monopostu. Závodní piloti smějí pracovat jen na pneumatikách, ničemu jinému se věnovat nesmí, dohlédne na to FIA.

Další článek: Ecclestone obdržel obvinění z korupce, připravuje obhajobu

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.