Red Bull vyděsily spekulace okolo Hamiltona a Ferrari. Hned podepsal s Verstappenem

Před Vánocemi žila formule 1 spekulacemi, že by Lewis Hamilton mohl zamířit v roce 2021 do Maranella. Red Bull na nic nečekal a podepsal s Verstappenem.
Red Bull vyděsily spekulace okolo Hamiltona a Ferrari. Hned podepsal s Verstappenem

Šéf Ferrari Louis Camilleri před Vánocemi na obědě s novináři potvrdil, že se Lewis Hamilton setkal s předsedou společnosti Johnem Elkannem, ale bylo to na společenské akci a velkou váhu by tomu nepřisuzoval. Přesto se už od konce loňské sezóny spekulovalo, že by Hamilton mohl v roce 2021 zamířit do Maranella. 

Každý požár uhasí nebo minimálně zmírní déšť. Ten přišel v okamžiku, kdy Ferrari podepsalo před Vánocemi s Leclercem do roku 2024.

Red Bull dnes oznámil, že prodloužil s Verstappenem do roku 2023. Helmut Marko přiznal, že v tom hrály roli výše zmíněné spekulace. 

„Byl to pro nás velmi důležitý krok,“ řekl Helmut Marko pro Auto Motor und Sport. „Nyní se můžeme dívat do budoucnosti s větší důvěrou.“

Události několika posledních týdnů dostaly Red Bull pod tlak. „Abych byl upřímný, těžko jsme odhadovali, jak je to s těmito věcmi mezi Hamiltonem a Ferrari. Je však zřejmé, že pokud Hamilton odejde v roce 2021 do Ferrari, Mercedes by musel jednat. A Max by byl určitě první na řadě.“

Z pohledu rychlosti vývoje motoru Honda předčila Ferrari, říká Cowell z Mercedesu

Z pohledu rychlosti vývoje motoru Honda předčila Ferrari, říká Cowell z Mercedesu

Podle Marka informace o prodloužení smlouvy potěšila také japonského partnera Red Bullu.

„Honda přijala zprávu pozitivně. Max je pro Japonce velmi důležitý. Milují jeho agresivní styl jízdy a jeho otevřený přístup.“

Honda před časem také prodlužovala, ale jen o rok. Ve F1 tak zůstane nejméně do konce roku 2021. Nové zprávy z Milton Keynes mohou Hondu motivovat prodloužit o další roky. „Jednání s Hondou začnou brzy. Čekám na termín, kdy budu muset odletět do Japonska,“ dodal Marko.

Horner vysvětlil, proč Honda prodloužila svůj závazek jen o rok

Horner vysvětlil, proč Honda prodloužila svůj závazek jen o rok

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Marko s Ferrari nepočítá. Soupeřem Maxe bude Hamilton, říká

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00