Red Bull vyděsily spekulace okolo Hamiltona a Ferrari. Hned podepsal s Verstappenem

Před Vánocemi žila formule 1 spekulacemi, že by Lewis Hamilton mohl zamířit v roce 2021 do Maranella. Red Bull na nic nečekal a podepsal s Verstappenem.
Red Bull vyděsily spekulace okolo Hamiltona a Ferrari. Hned podepsal s Verstappenem

Šéf Ferrari Louis Camilleri před Vánocemi na obědě s novináři potvrdil, že se Lewis Hamilton setkal s předsedou společnosti Johnem Elkannem, ale bylo to na společenské akci a velkou váhu by tomu nepřisuzoval. Přesto se už od konce loňské sezóny spekulovalo, že by Hamilton mohl v roce 2021 zamířit do Maranella. 

Každý požár uhasí nebo minimálně zmírní déšť. Ten přišel v okamžiku, kdy Ferrari podepsalo před Vánocemi s Leclercem do roku 2024.

Red Bull dnes oznámil, že prodloužil s Verstappenem do roku 2023. Helmut Marko přiznal, že v tom hrály roli výše zmíněné spekulace. 

„Byl to pro nás velmi důležitý krok,“ řekl Helmut Marko pro Auto Motor und Sport. „Nyní se můžeme dívat do budoucnosti s větší důvěrou.“

Události několika posledních týdnů dostaly Red Bull pod tlak. „Abych byl upřímný, těžko jsme odhadovali, jak je to s těmito věcmi mezi Hamiltonem a Ferrari. Je však zřejmé, že pokud Hamilton odejde v roce 2021 do Ferrari, Mercedes by musel jednat. A Max by byl určitě první na řadě.“

Z pohledu rychlosti vývoje motoru Honda předčila Ferrari, říká Cowell z Mercedesu

Z pohledu rychlosti vývoje motoru Honda předčila Ferrari, říká Cowell z Mercedesu

Podle Marka informace o prodloužení smlouvy potěšila také japonského partnera Red Bullu.

„Honda přijala zprávu pozitivně. Max je pro Japonce velmi důležitý. Milují jeho agresivní styl jízdy a jeho otevřený přístup.“

Honda před časem také prodlužovala, ale jen o rok. Ve F1 tak zůstane nejméně do konce roku 2021. Nové zprávy z Milton Keynes mohou Hondu motivovat prodloužit o další roky. „Jednání s Hondou začnou brzy. Čekám na termín, kdy budu muset odletět do Japonska,“ dodal Marko.

Horner vysvětlil, proč Honda prodloužila svůj závazek jen o rok

Horner vysvětlil, proč Honda prodloužila svůj závazek jen o rok

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Marko s Ferrari nepočítá. Soupeřem Maxe bude Hamilton, říká

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10