Red Bull: Vítězit může až pět týmů, ani letos nebude nikdo dominovat

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner na začátku zimních testů předpověděl, že se letošní sezóna bude velmi podobat té loňské.
Red Bull: Vítězit může až pět týmů, ani letos nebude nikdo dominovat

Na rozdíl od roku 2011 loni nikdo nedominoval a o jezdecký titul se bojovalo až do posledního závodu. Podle Hornera máme letos očekávat něco podobného.

"Myslím, že různým vozům budou vyhovovat různé okruhy. Myslím, že se to letos bude znovu přelévat sem tam," řekl. "Jsou tu čtyři nebo pět týmů, které jsou schopné vítězit. Bude na týmech a jezdcích, aby podali co nejkonzistentnější výkony od prvního do devatenáctého závodu."

Red Bull bude letos znovu obhajovat oba tituly a Horner neočekává snadnou práci.

"Byli bychom blázni, kdybychom podceňovali úroveň našich soupeřů, týmů i jezdců. Loni a v roce 2010 se bojovalo až do posledního závodu a já jsem si jistý, že letos to bude velmi vyrovnaná a náročná sezóna," dodal.

Další článek: Rossiter srazil mechanika Force Indie, následky nejsou vážné

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
28. května | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.