Red Bull: Vettel nepřestoupí, nemá žádnou alternativu

Vedení Red Bullu nemá obavy, že by Sebastian Vettel mohl chtít změnit působiště a závodit pro jiný tým, jak po něm někteří chtějí, aby prokázal své kvality.
Red Bull: Vettel nepřestoupí, nemá žádnou alternativu

Některé seriózní zdroje v nedávné minulosti říkaly, že Vettel koketuje s Ferrari a že by rád pro něj jednou závodil. Poradce Red Bullu Helmut Marko si je ale jistý, že čtyřnásobný mistr světa nemá důvod odejít.

"Tým změní jen v případě, že mu nedokážeme postavit konkurenceschopné auto," řekl pro Spiegel. "Proč by teď chodil k Ferrari nebo Mercedesu? Zvlášť když by byl týmovým kolegou Alonsa nebo Hamiltona."

"A u McLarenu se dá jen těžko odhadnout vývoj. V tuto chvíli nemá vedle nás žádnou alternativu."

Podle Marka se Vettel ani nemusí trápit tím, že po něm někteří fanoušci chtějí, aby ukázal, jak umí závodit, také v jiném týmu.

"Ayrton Senna vyhrál své tři tituly u McLarenu, nikdy nejezdil pro Ferrari nebo Mercedes, ale nikdy neměl problém s image," namítl. "Možná je skvělé vyhrát s Ferrari. Ale teď to není zrovna snadné."

Že by Vettel mohl v dohledné době chtít opustit Red Bull, zpochybňuje také šéf týmu Christian Horner.

"Myslím, že teď by chtěl v našem voze sedět každý jezdec v pit lane. Sebastian si užívá jezdění pro tým, vyrostl v tomto týmu a je jeho součástí, proč by měl chtít být jinde?"

"Všech svých úspěchů dosáhl s vozy z Milton Keynes, byl členem juniorského programu Red Bullu a Dietrich Mateschitz ho podporuje od doby, kdy mu bylo 13 nebo 14 let. Je to o vztazích, o naprosté důvěře Sebastiana v tým a o naprosté důvěře týmu v Sebastiana."

Další článek: Špatná zpráva pro soupeře Red Bullu: Newey se pořád baví, odchod neplánuje

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
19. září | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10