Red Bull: Věříme, že aerodynamickou výkonnost neztratíme ani po vyřešení problémů s jízdou přes obrubníky | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Red Bull: Věříme, že aerodynamickou výkonnost neztratíme ani po vyřešení problémů s jízdou přes obrubníky

Red Bull věří, že se mu podaří vyřešit aktuální problémy s vozem, který se trápí při jízdě přes obrubníky, aniž by to mělo negativní vliv na jeho aerodynamické vlastnosti.

Poslední dva závody v Monaku a v Kanadě (zde již ne v takové míře) ukázaly, že se letošní vůz Red Bullu trápí při jízdě přes vysoké obrubníky.

Má se všeobecně za to, že tyto problémy souvisí s aerodynamickým konceptem vozu, který vyžaduje tužší nastavení – v případě změkčení by došlo ke ztrátě přítlaku.

Rakouský tým záležitost samozřejmě řeší, nicméně vyřešení tohoto problému zabere nějaký čas. 

Šéf Red Bullu Christian Horner je každopádně přesvědčen, že bude možné najít řešení, které zeslabí přednosti letošního vozu s označením RB20.

„Vše musí fungovat v symbióze, takže se snažíte tlačit na aerodynamickou platformu vozu, ale zároveň chcete, aby vůz dobře jezdil po obrubnících,“ vysvětlil Horner, kterého cituje Autosport.

Šéfa Red Bullu během uplynulého víkendu potěšilo, že stáj z Milton Keynes udělala v této oblasti oproti předchozím závodům pokrok.

„Když se podíváte na celý průběh závodu, byli jsme velmi konkurenceschopní, takže i přes to, že to nebylo snadné, jsme dokázali být dostatečně rychlí,“ nechal se slyšet britský manažer.

„Myslím, že je ve voze spousta výkonu, takže pokud se nám ho podaří odblokovat, pak uvidíme, že získáme i čas na kolo. Chápeme ale, jaké máme problémy, a oproti Monaku jsme udělali pokrok. Vyhrát takový závod je pro nás velmi cenné,“ dodal k závodu v Montrealu Horner.

Doporučujeme

Články odjinud