Red Bull věří, že pokračující problémy se senzory zvýšily jeho šance u soudu

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner půjde v pondělí k soudu s přesvědčením, že vyhraje spor o diskvalifikaci Daniela Ricciarda z úvodní GP Austrálie.
Red Bull věří, že pokračující problémy se senzory zvýšily jeho šance u soudu

Red Bull od začátku tvrdil, že Ricciardův vůz v Melbourne nikdy nepřekročil povolený průtok 100 kg paliva za hodinu. Senzor, který taková data poskytl, byl podle něj vadný a ukazoval nepravdivé hodnoty.

Od té doby uplynuly další dva závody, ve kterých se podle Hornera ukázalo, že má jeho tým pravdu. „Máme velmi silné argumenty. Jak proběhly další závody, problémy se staly zřejmější a objevily se nové důkazy, nové znalosti.“

„Takže snad budeme moci svůj případ férově prezentovat a získat zpět druhé místo, které si Daniel v Melbourne zasloužil.“

Jaké nové informace nebo důkazy má, Horner neupřesnil. Má se ale za to, že bude poukazovat na opakující se problémy se senzorem paliva.

FIA si ale pořád stojí za svým. „Je tu pravidlo a pravidla musíte dodržovat,“ řekl prezident federace Jean Todt. „Já bych neměl žádný problém s tím, kdybychom neměli měřící zařízení pro průtok paliva.“

„Problém ale je, že by to bylo jako neomezovat objem motoru. Jediný způsob, jak omezit výkon motoru, je mít senzor průtoku paliva kontrolovaný FIA. Je to jako s podlahou auta. Máte určité rozměry, a když jim vaše auto neodpovídá, jste vyloučeni.“

FIA má za to, že problémy se senzorem u Red Bullu můžou působit úpravy, které na něm tým provedl. Od Španělska proto bude zakázané senzory jakkoliv upravovat pro usnadnění instalace do vozu.

Odvolání Red Bullu bude Mezinárodní odvolací soud FIA posuzovat v pondělí 14. dubna.

FIA vidí příčinu problémů v úpravách palivových senzorů, změny zakáže

FIA vidí příčinu problémů v úpravách palivových senzorů, změny zakáže

Další článek: Data budou jezdci Mercedesu sdílet i nadále

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10