Red Bull v závodě nestačil, Verstappena vyřadil technický problém

Red Bull si z Velké ceny Velké Británie odváží osm bodů za páté místo Daniela Ricciarda. Max Verstappen po technických problémech cíl závodu neviděl.
Red Bull v závodě nestačil, Verstappena vyřadil technický problém

Red Bull byl po celý víkend Velké ceny Velké Británie třetím nejrychlejším týmem za Ferrari a Mercedesem. To se potvrdilo i v závodě, kde Ricciardo obsadil páté místo.

„První kolo bylo zábavné a trochu šílené, nevím, co se stalo Lewisovi, ale viděl jsem, že byl otočený. Pak jsme měli nějaké pěkné souboj s Maxem a Kimim. Restarty byly intenzivní, ale my neměli rychlost na rovinkách, abychom s tím mohli něco dělat a za Ferrari a Mercedesem jsme zkrátka byli příliš pomalí. Myslím, že v čistém vzduchu byl vůz dobrý, obzvlášť ve druhém stintu na střední sadě pneumatik, kdy jsme byli schopni ujet Kimimu a dotírat na Maxe,“ řekl Ricciardo.

„Tým se pak rozhodl přejít na strategii dvou zastávek u mě a pak vyjel safety car. Měli jsme smůlu a přišli jsme o pozici na trati. Na konci jsme se snažili předjet Bottase, který měl problémy s pneumatikami. Jakmile jsem se mu ale přiblížil, cítil jsem, jako by moje pneumatiky byly stejně staré jako ty jeho, prostě ztratíte přítlak a trápíte se,“ dodal.

Verstappen měl problém s brzdami

Max Verstappen se dlouho držel mezi nejrychlejšími šesti piloty, ale v závěru závodu se na jeho voze objevil problém se systémem brake-by-wire, kvůli kterému se roztočil v zatáčce Club a následně o pár zatáček později svůj vůz i odstavil.

 Vše, co potřebujete vědět o brzdách současných formulí

 Vše, co potřebujete vědět o brzdách současných formulí

„Není to nejlepší způsob, jak zakončit tuto sérii tří závodů, ale naštěstí minulý týden byl dobrý a před dvěma týdny to bylo také pozitivní. Takové je občas závodění. Už se to stalo v minulosti a určitě k tomu dojde i v budoucnu, ale samozřejmě bych rád dojel pátý nebo alespoň získal nějaké body. Teď nemáme nic,“ řekl Verstappen.

„Bylo to docela divné, protože v prvním kole jsem měl problém s brake-by-wire, pedál šel ve třetí zatáčce až k podlaze, ale pak bylo zase vše v pořádku. Pak jsem po druhém safety caru brzdil do 16. zatáčky a pedál šel doslova až na podlahu, zadní brzdy se zablokovaly a já se roztočil. Podíváme se na to, co se vlastně stalo. I bez problémů s brzdami jsme byli zkrátka příliš pomalí na rovinkách, mohli jste to vidět u Daniela, když útočil na Bottase. Když jsme otevřeli DRS, měli jsme stejnou rychlost jako oni bez DRS, s tím nic neuděláte.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Alonso si závod užil a získal další body